GwiazdyDługo rozmawiał z Elżbietą II. Poruszająca obietnica księcia Karola

Długo rozmawiał z Elżbietą II. Poruszająca obietnica księcia Karola

Poruszająca obietnica księcia Karola (Getty Images)
Poruszająca obietnica księcia Karola (Getty Images)
01.03.2022 12:39, aktualizacja: 01.03.2022 15:28

Książę Karol złożył matce, królowej Elżbiecie II, niezwykłą obietnicę. Odważne słowa przyszłego króla brytyjskiej monarchii chwytają za serce. Zresztą, przekonajcie się o tym sami.

Królowa Elżbieta II obięła tron w 1937 r., czyli dokładnie 85 lat temu. Przyrzekając, że całe swoje życie poświęci służbie dla ukochanego kraju, miała zaledwie 21 lat. Jak powiedziała, tak też zrobiła. Przez całe dekady monarchini reprezentowała kraj na arenie międzynarodowej, dając piękny przykład, jak z gracją pełnić tak ważną funkcję reprezentacyjną.

Coraz słabsza królowa Elżbieta II

Przez ostatnie lata, mimo sędziwego wieku, królowa zapewniała, że cieszy się bardzo dobrym zdrowiem i siłami witalnymi. Niestety, w ciągu ostatnich miesięcy Elżbieta II podupadła na zdrowiu, co zresztą w jej wieku nikogo nie powinno dziwić. Dodatkowo, zachorowała ostatnio na COVID-19.

Wzruszająca rozmowa królowej Elżbiety II z księciem Karolem

"Królowa i Karol spotkali się na początku roku i pragmatycznie rozmawiali o tym, czy i kiedy powinna ustąpić z tronu. To była niezwykle trudna i poruszająca rozmowa, ale wiedzieli, że muszą ją przeprowadzić. (...) Karol spędził całe swoje życie na uczeniu się od matki, co to znaczy być monarchą, i zapewnił ją, że kiedy jego czas objęcia tronu nadejdzie, zrobi wszystko, aby królowa była z niego dumna" - informuje jeden ze specjalistów badających stosunki w rodzinie królewskiej w "New Idea Magazine".


Podczas pamiętnego spotkania z księciem Karolem królowa Elżbieta II omówiła datę i szczegóły jej platynowych obchodów, które jak już wiadomo, odbędą się w czerwcu tego roku. Wtedy też brytyjska monarchini planuje przekazać koronę swojemu synowi.

"Nie zmienia to jednak faktu, że diagnoza COVID-19, jaką usłyszała głowa państwa, może jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces. Królowa wspomniała o takiej decyzji na początku lutego, kiedy ogłosiła, że ​​druga żona jej syna, Camilla, księżna Kornwalii, powinna być w przyszłości znana jako Królowa Małżonka. To był test, aby zobaczyć, jak opinia publiczna zareagowałaby na króla Karola i królową Camillę" - czytamy w "New Idea Magazine".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl