Trwa ładowanie...
d1i68ve

Dobra wiadomość dla wielbicielek kawy! Wasz ulubiony napój pomaga schudnąć

Nie znam lepszego uczucia, niż to, kiedy o poranku mogę w końcu sięgnąć po czarną, aromatyczną kawę. Nazwijcie to uzależnieniem, ale prawda jest taka, że większość z was również nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kofeinowego naparu. Dla wszystkich nas kochających kawę mam dobrą wiadomość. Nasz ukochany napój pomoże nam schudnąć. Mamy na to naukowe dowody!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobra wiadomość dla wielbicielek kawy! Wasz ulubiony napój pomaga schudnąć
(123RF.COM)
d1i68ve

Ostatnimi czasy kofeina występowała w mediach w roli czarnego charakteru. Przedawkowanie tego składnika może być niebezpieczne dla naszego ciśnienia i serca. Na szczęście możemy wybrać kawę bezkofeinową, która ma tyle samo zbawiennych właściwości co jej klasyczna odpowiedniczka.

123RF.COM

Najświeższym odkryciem, którym w swojej książce "The Coffee Lover's Diet" podzielił się dietetyk, dr Bob Arnot, jest to, że dzięki kawie możemy stracić na wadze. To jest wiadomość, którą doceni każda kobieta. Wszystko za sprawą obecnych w napoju polifenoli. Właśnie te związki powodują, że nie tylko kawa, ale też owoce i warzywa, są takie zdrowe.

d1i68ve

Polifenole spowalniają procesy starzenia, mają działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Dzięki nim znacząco obniżamy ryzyko zachorowania na część nowotworów, choroby układu krążenia i nerek. Jednak to właściwości oczyszczające dadzą nam upragniony efekt mniejszej liczby widocznej na wadze.

Kawa East News
Kawa

Dr Bob Arnot podkreśla, że nie musisz pić kawy zamiast posiłków, żeby schudnąć. - Wystarczy jedna filiżanka kawy dziennie - mówi. Zauważyli to już dietetycy odpowiedzialni za przygotowanie diety Kopenhaskiej, gdzie kawa stanowi jeden z głównych składników śniadań.

Pamiętajcie, że cały czas mówię o kawie czarnej, bez dodatków. Słodzenie napoju i dodawanie śmietanki nie tylko nas nie odchudzi, ale całkiem zniweluje dobroczynne działanie czarnego naparu. Ale wszystkim wielbicielkom klasycznej kawy życzę smacznego!

d1i68ve

Podziel się opinią

Share

d1i68ve

d1i68ve