Dodaj nakrętkę do wody z płynem. Panele będą jak nowe

Dodaj nakrętkę do wody z płynem. Panele będą jak nowe

Dodaj do wody, a pozbędziesz się smug
Dodaj do wody, a pozbędziesz się smug
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
05.05.2023 12:41, aktualizacja: 05.05.2023 21:08

Mogłoby się wydawać, że w myciu podłóg nie ma nic skomplikowanego, a jednak spora część ludzi narzeka, że na ich podłodze pojawiają się nieestetyczne smugi. Jak się okazuje, do wiadra z wodą wystarczy dodać jeden składnik, aby podłoga lśniła czystością.

Wiele osób myje podłogę bez użycia żadnego detergentu. To błąd, bowiem sama woda nie wyczyści zanieczyszczeń, a jedynie wprowadzi je w głąb paneli, przez co zabrudzenia będą jeszcze trudniejsze do usunięcia. Wystarczy dolać do wody nieco płynu do mycia naczyń, a najlepiej płynu do mycia podłóg, który poza składnikami czyszczącymi, często zawiera np. wosk albo olejek, który dodatkowo zabezpiecza powierzchnię paneli.

Mycie paneli — co musisz o nich wiedzieć?

Mycie podłóg to prosta rzecz, a mimo to wiele osób nie trzyma się podstawowych zasad, przez co później na ich panelach pojawiają się nieestetyczne smugi, a w mieszkaniu brzydko pachnie. Żeby cieszyć się czystą i błyszczącą podłogą, należy używać wyłącznie czystego, wypranego wcześniej mopa. Warto zadbać także o czystość wiadra. Nie powinny znajdować się w nim żadne paprochy czy piasek. W innym razie nie dość, że panele będą niedomyte, to do tego, w mieszkaniu będzie unosił się nieprzyjemny zapach brudnego mopa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poza wiadrem i mopem dobrze jest zaopatrzyć się w środek przeznaczony do mycia paneli. Można kupić je zarówno w marketach jak i w drogeriach. Ich cena zwykle nie przekracza 10 złotych. Poza aktywnymi składnikami czyszczącymi zwykle zawierają one wosk bądź olej, które impregnują panele i lekko je nabłyszczają.

Dolej to do wiadra z wodą. Panele będą błyszczeć jak nowe

Jeśli chcesz, żeby twoje panele były nie tylko czyste, ale przede wszystkim błyszczące, do wody przeznaczonej do mycia podłóg, poza płynem, dolej 100 ml octu spirytusowego. Ocet ma właściwości odkażające, a także nabłyszczające. Dzięki niemu twoja podłoga będzie błyszczeć jak nowa. Jednak ten sposób ma jedną, dużą wadę, bowiem panele będą błyszczące, ale w pomieszczeniu przez długi czas unosić się będzie przykry, octowy zapach.

Zamiast octu, do wody możesz dodać też... nabłyszczacz do zmywarek. Dzięki niemu podłoga będzie lśnić, jednak w odróżnieniu od octu, nabłyszczacz jest niemal bezzapachowy. Podobnie jak w przypadku octu, dolej 100 ml preparatu do wody. Jeśli chcesz, żeby na podłodze mniej osadzał się kurz, dolej do wody jeszcze 1/3 nakrętki płynu do płukania. Posiada on właściwości antystatyczne, dzięki czemu unoszący kurz nie będzie tak bardzo osadzał się na podłodze, a w pomieszczeniu przez długi czas będzie unosił się przyjemny zapach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta