DomSypialniaZawsze zamykaj na noc drzwi do sypialni. Powód jest bardzo ważny

Zawsze zamykaj na noc drzwi do sypialni. Powód jest bardzo ważny

Nie zostawiaj na noc otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty
Nie zostawiaj na noc otwartych drzwi do sypialni. Powód jest prosty
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

27.10.2022 13:33, aktual.: 17.12.2022 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób, gdy kładzie się spać, zostawia otwarte drzwi do sypialni. Jest to jednak błąd, który może kosztować nas życie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego drzwi do sypialni powinny być zawsze zamykane na noc.

Jedni nie zamykają drzwi do sypialni na noc, bo chcą w trakcie snu czuć swobodny przepływ powietrza, inni zaś zamykają je, by czuć się bezpieczniej. I mają w tym dużo racji.

Wszyscy, którzy mają nawyk zamykania drzwi, gdy idą spać, mogą teraz odetchnąć z ulgą. Tym, którzy tego nie robią, rekomendujemy przeczytanie tego tekstu do końca. Chodzi bowiem o kwestie bezpieczeństwa własnego i rodziny.

Dość często przy temacie snu pojawiają się kwestie takie jak dobór materaca, poduszek i pościeli. Mówi się wiele o tym, by te były zawsze z naturalnych materiałów, aby organizm mógł się właściwie regenerować bez przebudzania spowodowanego nadmiernym poceniem się w poliestrowej powłoczce. Na nic jednak zda się jedwabna pościel, gdy w mieszkaniu wybuchnie pożar.

Nie zostawiaj na noc otwartych drzwi do sypialni

Drzwi do sypialni powinny być zawsze zamknięte na noc, a chodzi o bezpieczeństwo. Gdy w mieszkaniu wybuchnie wspomniany pożar, drzwi utworzą barierę, która uniemożliwi przedostanie się ognia i dymu do sypialni. Ich rozprzestrzenianie się zostanie dzięki temu na jakiś czas zatrzymane, a my będziemy mieć trochę więcej czasu na właściwe zareagowanie i ucieczkę. Ponadto toksyny powstające podczas spalania nie dostaną się dzięki temu do sypialni tak szybko.

Dlaczego jeszcze warto zamykać drzwi do sypialni?

Oprócz tego, że drzwi tworzą barierę dla ognia, mają też drugą funkcję w kryzysowych sytuacjach. Jeśli do mieszkania włamie się złodziej, nie będziemy mieć z nim bezpośredniego kontaktu od pierwszych chwil, a cenne sekundy, które na tym zyskamy, będziemy w stanie wykorzystać, by poinformować odpowiednie służby.

Jak zapewnić wentylację pomieszczenia, gdy drzwi do sypialni są zamknięte?

Jeśli w trakcie snu przy zamkniętych drzwiach odczuwasz, że powietrze "stoi" w pomieszczeniu, latem możesz po prostu otworzyć okno. Jeśli akurat na zewnątrz jest na to zbyt zimno, warto pomyśleć o zastosowaniu wentylatora z oscylacją, który postawiony przy grzejniku rozwieje ciepło po całym pomieszczeniu, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto to wykorzystać, by w chwilach grozy zyskać czas na podjęcie odpowiednich działań.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także