Dominika Kulczyk na okładce amerykańskiego "Forbesa". Oto co o niej napisali

Dominika Kulczyk na okładce amerykańskiego "Forbesa". Oto co o niej napisali

Dominika Kulczyk udzieliła wywiadu magazynowi "Forbes"
Dominika Kulczyk udzieliła wywiadu magazynowi "Forbes"
Źródło zdjęć: © AKPA
11.04.2023 14:23, aktualizacja: 11.04.2023 15:36

"Wierzę we wszystko, co robię. Naprawdę nie pozwalam sobie wątpić i staram się zarażać takim myśleniem innych" - mówi w rozmowie z magazynem "Forbes" Dominika Kulczyk, która pojawi się na jednej z kilku drukowanych okładek kwietniowego wydania.

Dominika Kulczyk jest nie tylko milionerką i dziennikarką, ale także filantropką, która od lat angażuje się w liczne społeczne inicjatywy. Wraz z telewizją TVN zrealizowała autorski cykl reportaży pt. "Efekt Domina", w których docierała do miejsc dotkniętych biedą, klęskami żywiołowymi, problemami społecznymi, skupiając się na pokazaniu ludzkich historii i niesieniu pomocy.

Dominika Kulczyk w rozmowie z amerykańskim "Forbesem"

W kwietniu amerykański magazyn "Forbes" przeprowadził rozmowę z Dominiką Kulczyk m.in. na temat spółki Polenergia SA. Jej zdjęcie znalazło się na okładce internetowego wydania promującego kwietniowy numer, a także pojawi się na jednej z kilku okładek jego drukowanej wersji. Jak podkreślono w artykule - kobieta jest jedną z tych milionerek, które nie tylko odziedziczyły majątek, ale i aktywnie go powiększają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ojciec Dominiki Kulczyk - Jan - jeden z najbogatszych Polaków, przez lata przygotowywał syna Sebastiana do przejęcia jego biznesów. Córka skupiła się m.in. na działalności rodzinnej fundacji. Jak przyznała - w domu słyszała: "my zarabiamy pieniądze, ty je wydajesz".

Nagła śmierć ojca spowodowała, że sytuacja się zmieniła, a Dominika Kulczyk postanowiła przejąć firmę zajmującą się energią odnawialną, której brat chciał się pozbyć, i doprowadziła do podwojenia jej kapitału.

Magazyn podkreślił też, że firma właśnie otworzyła drugą co do wielkości farmę wiatrową w Polsce, zapewniającą wystarczającą ilość energii dla 183 tys. domów. Zwrócono uwagę na fakt, że to idealny moment na tego typu działania ze względu na gorączkowe poszukiwania alternatywy dla rosyjskiego gazu i ropy. Zaznaczono, że dziś majątek Dominiki Kulczyk jest wart około 1,9 miliarda dolarów.

"To mniej niż jego szczytowy poziom, czyli 2,1 miliarda dolarów w 2021 roku, ale o 500 milionów więcej niż fortuna jej brata Sebastiana, który odmówił komentarza do tego artykułu" - napisano.

"Wierzę we wszystko, co robię. Naprawdę nie pozwalam sobie wątpić i staram się zarażać takim myśleniem innych" - powiedziała Kulczyk w rozmowie z "Forbesem".

Dominika Kulczyk - życie prywatne

Dominika Kulczyk jest córką Jana i Grażyny Kulczyków. Ma brata Sebastiana, który jest obecnie prezesem zarządu Kulczyk Investments. W 2001 roku wyszła za mąż za przedsiębiorcę i biznesmena pochodzącego z rodu książąt Lubomirskich - Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Para ma dwójkę dzieci - Jeremiego i Weronikę. Związek nie przetrwał jednak próby czasu i pod koniec 2013 roku zdecydowali się na rozwód.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta