Ten trik przyda się jesienią. Koniec z gryzącymi swetrami
To już najwyższa pora, aby wyciągnąć z dna szafy swetry na jesień. Niestety bardzo często zdarza się, że modele dobrej jakości - takie jak swetry z wełny merino i alpaki – nieprzyjemnie gryzą skórę. Możemy wtedy założyć pod spód longsleeve lub skorzystać z domowych sposobów, które sprawią, że sweter będzie miły w dotyku.
Za co kochamy jesień? Za piękne barwy, chłodniejsze powietrze będące zapowiedzią zmiany, aromatyczne herbaty i oczywiście swetry! Mięsiste, stonowane, kolorowe, ciepłe, otulające jak ulubiony koc. Swetry mają w sobie filmową magię, a ponadto w chłodne dni dają niewyjaśnione poczucie schronienia. Jednak każda z nas na swojej drodze spotkała przynajmniej jeden model, choć piękny, to gryzący i nieprzyjemny w dotyku. Jak poradzić sobie z takim delikwentem? Na szczęście są sposoby na gryzące swetry, których włókna szybko zmiękną i zyskają "wigoru" za sprawą kilku prostych trików.
Czytaj także:
Jak poradzić sobie z gryzącym swetrem?
Piękny i nieprzyjemny w dotyku – to kombinacja, którą dobrze znamy. Jeśli masz w domu mleko, szybko zapomnisz o problemie. Wystarczy wymieszać 3 litry wody z 750 ml mleka, później zanurzyć w miksturze sweter na około cztery godziny, a następnie wypłukać i wysuszyć na płasko. Skutecznym rozwiązaniem na gryzący sweter jest także niska temperatura. Jeśli masz w zamrażarce trochę miejsca, wsadź do niej na całą noc zapakowany w reklamówkę sweter. Rano wyjmij, rozmroź i wypierz zgodnie z kolejnymi poradami.
Czytaj także:
Jak odpowiednio prać i suszyć swetry?
Miesiącami leżał na dnie szafy? A może znalazłaś wełniane cudo z drugiej ręki, które prosi się o odświeżenie? Swetry jak to swetry - potrafią grać pierwszoplanową rolę każdej stylizacji, ale wymagają szczególnej uwagi i troski w zakresie pielęgnacji. Przede wszystkim swetry wełniane nie lubią częstej kąpieli, a tym bardziej pocierania podczas prania. Większość pralek posiada tryb przeznaczony do prania wełny lub delikatnych materiałów, które doskonale sprawdzą się w swojej funkcji nie niszcząc i nie odkształcając ubrania. Warto także pamiętać o niedużej ilości płynu lub proszku do prania, które w nadmiarze wnikają we włókna i usztywniają je. Nie należy spieszyć się także z suszeniem. Zrezygnuj z wystawiania mokrych swetrów na słońce, suszenia w wysokich temperaturach i pionowego zawieszenia. Najlepiej rozłożyć sweter na ręczniku, na równej i płaskiej powierzchni układając i wygładzając jego idealną formę.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!