ycipk-2oeva8

Co zrobić, aby ubrania się nie elektryzowały? Domowe sposoby

Naelektryzowane ubrania nie są przyjemne w noszeniu. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, które usuną problem w kilka minut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieprzyjemnego naelektryzowania na szczęście łatwo się pozbyć
Nieprzyjemnego naelektryzowania na szczęście łatwo się pozbyć (123RF)
ycipk-2oeva8

Naelektryzowane ubrania to nieprzyjemny problem, z którym boryka się wiele osób. Brzydko układająca się i przylegająca do rajstop spódnica czy "kopiący prądem" sweter potrafią zniszczyć każdą, nawet najbardziej udaną stylizację. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by doprowadzić ubrania do ładu.

Najprostszą metodą jest zakup sprayu antystatycznego, który działa zazwyczaj do następnego prania. Jednak co zrobić, gdy akurat nie mamy go pod ręką? Wtedy należy użyć domowych sposobów, które walczą z nieprzyjemnym naelektryzowaniem równie dobrze, co profesjonalne.

ycipk-2oeva8

Naelektryzowane ubrania – jak sobie z nimi radzić?

Produktami, które mogą nam pomóc w kryzysowej sytuacji, są kosmetyki. Lakier do włosów, mgiełka do ciała, odżywka do włosów. Najważniejsze jest to, aby produkt był w sprayu. Przed użyciem należy jednak zwrócić uwagę na skład używanego kosmetyku. Warto unikać tłustych produktów jak olejki, ponieważ pozostawią na ubraniach brzydkie plamy.

Domowe sposoby na naelektryzowane ubrania

ycipk-2oeva8

Dobrym sposobem jest też użycie... wody. W tym celu należy wlać ją do opakowania, np. po płynie do mycia okien, a następnie spryskać nią ubrania. Naelektryzowanie powinno ustąpić po kilku minutach.

Wiele osób w walce z nieprzyjemnie przylegającymi ubraniami używa również bawełnianej szmatki, którą wystarczy przetrzeć ubranie. W tym wypadku należy uważać na kolor użytych produktów (nie łączymy białej szmatki z czarnymi spodniami), aby ubranie nie pozostało brudne. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek sposobu warto jednak wyjrzeć przez okno. Pamiętajmy bowiem, że najlepszym "lekarstwem" na naelektryzowanie jest wilgoć. W przypadku opadów deszczu lub śniegu ubranie samo powróci do formy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mamy mają moc - Agnieszka Rausz

ycipk-2oeva8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2oeva8

ycipk-2oeva8
ycipk-2oeva8