Trwa ładowanie...
ycipk-1mfi60

Donald Trump wygłosił doroczne orędzie. Jednak to kobiety w bieli "zabrały głos"

Podczas dorocznego orędzia Donalda Trumpa o stanie państwa uwagę przykuwały kobiety. 131 kongresmenek, większość ubrana na biało. Wybór koloru nie był przypadkowy – chciały w ten sposób przypomnieć o sobie i o swojej sile.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańskie kongresmenki ubrały się na biało. To symbol
Amerykańskie kongresmenki ubrały się na biało. To symbol (East News)
ycipk-1mfi60

Donald Trump w dorocznym orędziu mówił o kondycji Stanów Zjednoczonych i jego planach na przyszłość. Prezydent podkreślał, jak ważna jest jedność narodu i po raz kolejny przywołał swój "wielki" plan zbudowania muru na granicy z Meksykiem, by powstrzymać nielegalnych imigrantów.

Dziś w Kongresie zasiada 131 kobiet i 404 mężczyzn. Choć to niewiele, to najwięcej kobiet w amerykańskim parlamencie w historii Stanów Zjednoczonych. Podczas tegorocznego orędzia większość z nich ubrała się na biało – z 29-letnią demokratką Alexandrią Ocasio-Cortez, najmłodszą kongresmenką, i 78-letnią demokratką Nancy Pelosi, spikerką Izby Reprezentantów na czele.

ycipk-1mfi60

Ubrane na biało kongresmenki chciały poprzez swoje jednakowe stroje przypomnieć zasługi sufrażystek, które wywalczyły Amerykankom prawo głosu. Niektóre polityczki miały przypięte plakietki z hasłami podobnymi do tych, które wykrzykiwały feministki w latach 70. ubiegłego wieku.

Zobacz także: Polką Stulecia została zakonnica. O Skłodowskiej-Curie i Szymborskiej zapomniano

Biel ich strojów to nie tylko hołd oddany sufrażystkom. W ten symboliczny sposób polityczki pokazały dysproporcję kobiet i mężczyzn: ich białe kostiumie wyróżniały się na tle czarnych męskich garniturów, dominujących w sali.

ycipk-1mfi60

Podczas ubiegłorocznego orędzia kobiety włożyły czarne stroje. Chciały w ten sposób zamanifestować swoje poparcie dla ruchu #MeToo i zsolidaryzować się z ofiarami przemocy seksualnej. Był to również sprzeciw wobec samego Trumpa.

W tym roku jedną z kobiet ubranych na biało była Tiffany Trump, córka prezydenta. Jej pojawienie się w białym stroju, z dala od pozostałych członków rodziny, wzbudziło zainteresowanie mediów i internautów.

ycipk-1mfi60

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Różnice pomiędzy napędem na dwa i na cztery koła

ycipk-1mfi60

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1mfi60

ycipk-1mfi60
ycipk-1mfi60