"Doskonalimy się w słabościach". Doda odebrała statuetkę #Wszechmocne

"Doskonalimy się w słabościach". Doda odebrała statuetkę #Wszechmocne

Doda odebrała statuetkę #Wszechmocnej w kategorii popkultura
Doda odebrała statuetkę #Wszechmocnej w kategorii popkultura
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
24.10.2023 20:54, aktualizacja: 24.10.2023 21:06

Już po raz drugi redakcja WP Kobieta wręczyła statuetki dla #Wszechmocnych. Wyjątkowe kobiety zostały wyróżnione w aż dziesięciu kategoriach. Zwyciężczynią w kategorii popkultura została Doda.

24 października redakcja WP Kobieta po raz drugi wręczyła statuetki dla #Wszechmocnych. Jedną z dziesięciu laureatek została Doda, której magnetyczny wokal od dwudziestu lat rozbrzmiewa w polskich domach. Artystka, autorka tekstów, ikona popkultury, a także skandalistka i kobieta, która nie boi się mówić tego, co myśli, pojawiła się na scenie jako druga z wyróżnionych laureatek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jest #Wszechmocna w popkulturze

Nagrodę wręczyła zwyciężczyni poprzedniej edycji w tej kategorii. Magdalena Bereda, przyznała, że Doda dosłownie "zrobiła jej dzieciństwo". Młoda wokalistka powiedziała także, że Dorotę Rabczewską podziwia za odwagę, wytrwałość i dążenie do celu.

Doda podziękowała za nominację oraz wszystkie głosy, a następnie wzruszająco opowiedziała o byciu "wszechmocną"

- Bardzo dziękuję za nominacje i za wszystkie głosy. Kiedy tutaj jechałam, myślałam, co fajnego mogłabym powiedzieć. Pierwsze o czym pomyślałam to, czy ja czuję się wszechmocna. Wszyscy dookoła, tak właśnie myślą. Ale ja po 20 latach mojej pracy, w ogóle nie czuję się wszechmocna - zaczęła artystka.

- Od dwóch czy może trzech lat potrafię przyznać się do swoich słabości, trudów, lęków. Dzięki temu poczułam większą pewność siebie i zrozumiałam, że to w słabościach doskonali się "wszechmocność" - dodała.

Doda została nagrodzona w drugiej edycji plebiscytu organizowanego przez WP Kobietę
Doda została nagrodzona w drugiej edycji plebiscytu organizowanego przez WP Kobietę© AKPA | AKPA

Doda zwróciła się także do swoich fanów, a także wszystkich widzów gali #Wszechmocne 2023.

- Nie szukajcie wszechmocy na siłę. Zaakceptujcie te gorsze momenty, swoje gorsze cechy charakteru, czy gorsze dni. To jest właśnie w nas najfajniejsze, że możemy się same przytulić i powiedzieć "dam radę" - powiedziała artystka.

Wokalistka zakończyła przemowę w zabawny sposób. Doda przyznała, że "słabości nie ma", ponieważ w niecałe dwie godziny sprzedało się ponad 10 tys. biletów na jej koncert, który odbędzie się 20 stycznia w łódzkiej Atlas Arenie.

Artystka jedyna w swoim rodzaju

Doda, czyli Dorota Rabczewska, jest artystką wszechstronnie utalentowaną. Karierę zaczynała na deskach teatru muzycznego Buffo, gdzie wystąpiła m.in. w słynnym musicalu "Metro". Następnie została wokalistką zespołu Virgin, z którym nagrała cztery płyty. Przeboje "Znak pokoju" i "Szansa" zostały docenione na festiwalach w Sopocie i Opolu, jednak zdecydowanie najbardziej znanym z nich jest "Dżaga".

Od 2007 Doda działa jako artystka solowa i nie zwalnia tempa. Zgodnie z tytułem swojego pierwszego singla "Nie daj się" (polski hit lata 2008 na Sopot Hit Festiwalu) nie poddaje się, poszukując wciąż nowych środków wyrazu.

Jej najnowszy album "Aquaria" zyskał status platynowej płyty, a także nominację do Fryderyka w kategorii Album roku - pop. Bilety na wielką trasę koncertową, promującą najnowszą twórczość Dody, rozeszły się w mgnieniu oka, zaś przygotowania do Aquaria Tour, można było zobaczyć w programie "Doda. Dream Show".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta