Blisko ludziDr Paweł Kabata podjął wyzwanie #hot16challenge2. Rapuje o sytuacji w ochronie zdrowia

Dr Paweł Kabata podjął wyzwanie #hot16challenge2. Rapuje o sytuacji w ochronie zdrowia

Dr Paweł Kabata podjął wyzwanie #hot16challenge2. Rapuje o sytuacji w ochronie zdrowia
Źródło zdjęć: © Getty Images
14.05.2020 21:01, aktualizacja: 15.05.2020 07:34

Sieć zalewają filmiki z hashtagiem #hot16challenge2. Krótkie piosenki mają nawiązywać do walki z wirusem i zachęcać do wzięcia udziału w zbiórce na ochronę zdrowia. Rękawicę podniósł chirurg Paweł Kabata. W swojej "gorącej szesnastce" nawiązał do polityki.

Hot16challenge2 to akcja, którą zapoczątkował raper Solar. Wyzwanie polega na stworzeniu utworu złożonego z 16 wersów, który należy opublikować w ciągu 72 godzin od nominacji, a następnie nominować koleje osoby do zabawy.

Dr Paweł Kabata podjął wyzwanie #Hot16challenge2

Druga edycja akcji zachęca do wpłacania pieniędzy na zbiórkę Fundacji Siepomaga na sprzęt dla medyków walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Akcja cieszy się dużą popularnością. Swoje utwory nagrywają już nie tylko raperzy czy muzycy, ale także aktorzy, lekarze, a nawet prezydent Andrzej Duda.

Chirurg Paweł Kabata w swoich szesnastu wersach apelował o noszenie maseczek oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Wspomniał również o działaniach rządu oraz poruszył kwestię oklasków dla służb medycznych.

Jego "gorąca szesnastka" zdobyła uznanie obserwatorów. Pod krótkim filmikiem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, gratulacji oraz słów uznania.

Jeśli ty też masz ochotę dołożyć swoją cegiełkę w walce z koronowirusem, link do zbiórki znajduję się tutaj.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi o urodzie. Jak zadbać o siebie podczas kwarantanny?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl