ycipk-2cn4b9

Dr Romuald Dębski ratuje nienarodzone dzieci. "Obrońcy życia" skandują: Morderca

Romuald Dębski od lat pomaga kobietom w zagrożonej ciąży. Tzw. obrońcy życia uważają, że jego metody nie służą nienarodzonym dzieciom. Pod Szpitalem Bielańskim, gdzie pracuje, krzyczą, że jest mordercą. Odpowiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ginekolog pod obstrzałem
Ginekolog pod obstrzałem (East News)
ycipk-2cn4b9

Obrońcy życia rozstawili transparent ze zdjęciem ordynatora, obok był wizerunek martwego płodu i napis: "Lekarze bez sumienia zabijają bez skrupułów". – Na początku bolało. Ale kiedy dziś patrzę na tych ludzi, po prostu mi ich żal. Nie wiedzą, o czym mówią – mówi "Gazecie Wyborczej" Romuald Dębski.

Lekarz opowiada, że żona jednego z pikietujących przyszła do niego, prosząc o usunięcie ciąży z powodu ciężkich wad płodu. – Moi asystenci byli w szoku. "Chyba pana porąbało". Mówili. Nie porąbało. Jestem lekarzem. A czy ona była winna temu, że mąż bierze udział w pikiecie? – wspomina ginekolog.

Dębski dodaje, że ma dziś żal do obrońców życia o to, że nie wspierają niepełnosprawnych oraz ich rodziców w Sejmie. – Gdzie jest teraz Kaja Godek? – pyta Dębski. – Chcą zmusić do rodzenia chorych dzieci, nie oferując ludziom żadnej pomocy, skazując całą rodzinę na wegetację – kończy.

ycipk-2cn4b9

Dzięki niemu w warszawskim szpitalu co roku rodzi się 3 tys. dzieci. Połowie z nich inni lekarze nie dawali szans.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2cn4b9

ycipk-2cn4b9
ycipk-2cn4b9