Trwa ładowanie...

Dwyane Wade o swojej córce. Już w wieku 3 lat wiedziała, że urodziła się w złym ciele

Koszykarz Dwyane Wade wspiera swoją córkę, która urodziła się w ciele chłopca. Wraz z byłą żoną od dawna znał tożsamość płciową dziecka, które już w wieku 3 lat zaczęło identyfikować się jako dziewczynka.

Share
Dwyane Wade o swojej córce. Już w wieku 3 lat wiedziała, że urodziła się w złym ciele
Źródło: Getty Images
d3z1kq9

Trzykrotny mistrz NBA z Miami Heat przyznał, że wraz z byłą żoną Siohvaughn Funches będą słuchać Zayi i wspierać ją w procesie zmiany płci. Chociaż 12-latka już w wieku trzech lat identyfikowała się jako kobieta, ojciec potrzebował więcej czasu, aby ją zrozumieć.

Dwyane Wade o zmianie płci córki

Dwyane Wade w programie "Good Morning America" wyznał, że znał prawdziwą płeć dziecka na długo przed oficjalnym "wyjściem z szafy". 12-latka zgodziła się na przeprowadzenie wywiadu z ojcem na temat decyzji. Chociaż wie, że czeka ją duże zamieszanie, cieszy się, że wreszcie będzie mogła pójść do szkoły, nie musząc ukrywać tego, kim naprawdę jest.

d3z1kq9

"Ona wiedziała, że jest dziewczynką już w wieku 3 lat. My, jako rodzice, zadawaliśmy jej wiele pytań i próbowaliśmy to zrozumieć" – wyjaśnił.

Sportowiec przyznał otwarcie, że potrzebował czasu, by zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami i otworzyć na uczucia dziecka.

"Sam musiałem nauczyć się używania odpowiednich form. Gdy obserwowałem, jak moja córka dorasta, przygotowywałem się do myśli, że pewnego dnia przyjdzie do domu i oznajmi, że tak naprawdę nie jest chłopcem, tylko dziewczyną" – powiedział.

Dwyane Wade stwierdził, że sam jeszcze nie zna odpowiedzi na wiele pytań i to właśnie córka skłoniła go do szczerej rozmowy.

d3z1kq9

"Nie będę udawał, że byliśmy świadomymi sytuacji rodzicami. Wciąż wiele uczymy się od naszego 12-letniego dziecka" – przyznał Dwyane Wade.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3z1kq9

Podziel się opinią

Share
d3z1kq9
d3z1kq9