Nałóż na nos i poczekaj kwadrans. Czarne kropki będą wspomnieniem
Czasami proste rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. Dlatego wielu z nas eksperymentuje z domowymi patentami, które mogą pomóc w walce z niedoskonałościami skórnymi. Sprawdź, jak zrobić domową maseczkę na wągry.
Wągry to uciążliwe zaskórniki, które dotykają wielu osób, zarówno nastolatków, jak i dorosłych. Oto skuteczna metoda radzenia sobie z nimi, aby cieszyć się zdrową i czystą skórą. Dowiedz się, jak odpowiednia pielęgnacja może pomóc w zapobieganiu i usuwaniu wągrów.
Wagry - dlaczego powstają?
Wągry, inaczej zaskórniki, to charakterystyczne czarne punkciki na skórze, które powstają wskutek zatkania ujść mieszków włosowych. Proces ten zachodzi, gdy nadmiar sebum, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry blokują pory, a następnie ulegają utlenieniu, co nadaje im czarny kolor. Problem wągrów dotyka przede wszystkim posiadaczy cery tłustej i mieszanej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wągry mogą wystąpić na różnych partiach ciała, jednak najczęściej widać je na nosie, czole i brodzie. Najczęstsze przyczyny powstawania wągrów to nieodpowiednia higiena skóry, stosowanie źle dopasowanych kosmetyków, czynniki hormonalne oraz niezdrowy tryb życia.
Zobacz także: W aptece kupisz za grosze. Ta maść działa jak plaster
Jak walczyć z wągrami?
Nieleczone wągry mogą prowadzić do stanów zapalnych skóry lub trądziku. Dlatego warto się ich pozbywać. Najlepszym wyborem jest oczywiście wizyta u dermatologa, który dobierze odpowiednie produkty, zgodne z potrzebami naszej cery. Zanim jednak zdecydujemy się na profesjonalne kosmetyki, możemy wypróbować domowe metody.
W przypadku wągrów dużym zainteresowaniem w sieci cieszy się domowa maseczka z żelatyny. Jej działanie przypomina popularne produkty typu peel-off, które nie tylko pomagają usunąć wągry, ale również martwy naskórek. Domowa maseczka z żelatyny jest tania i łatwa w przygotowaniu. Do jej wykonania potrzebujesz: łyżkę żelatyny, łyżkę soku z cytryny i dwie łyżki wody.
Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Następnie nałożyć na skórę twarzy, omijając okolice oczu (wcześniej warto zrobić próbę uczuleniową na mało widocznym fragmencie skóry). Po 15 minutach maskę należy ostrożnie usunąć, aby nie uszkodzić skóry.
Pamiętaj, że regularna i odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa w zwalczaniu wągrów. Dokładne oczyszczanie twarzy zarówno rano, jak i wieczorem, jest niezbędne, aby usunąć brud i sebum. Produkty do oczyszczania powinny być dostosowane do rodzaju cery, aby nie podrażniać ani nie wysuszać skóry.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl