ycipk-4dadda
ycipk-4dadda

Dziecko z zespołem Downa przeżyło aborcję

Podczas zabiegu legalnego przerwania ciąży, z powodu wykrytego u płodu zespołu Downa, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu urodziło się żywe, ważące zaledwie około 700 gram, dziecko – podaje portal wpolityce.pl, powołując się na dwa odrębne źródła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4dadda

Podczas zabiegu legalnego przerwania ciąży, z powodu wykrytego u płodu zespołu Downa, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu urodziło się żywe, ważące zaledwie około 700 gram, dziecko – podaje portal wpolityce.pl, powołując się na dwa odrębne źródła. Jak wynika z informacji wpolityce.pl, u kobiety, która była w 23-24 tygodniu ciąży, sztucznie wywołano poród.

Pielęgniarki i neonatolodzy rozpoczęli akcję reanimacyjną. Noworodka udało się uratować. Dziecko żyje, choć waży zaledwie 700 gram i ma wadę serca. Jego stan jest ciężki - powiedział jeden z lekarzy.

Dyrekcja szpitala odmówiła jakichkolwiek informacji w tej sprawie, zasłaniając się tajemnicą lekarską.

ycipk-4dadda

- Nikt z podejmujących decyzję o wywołaniu akcji porodowej ginekologów nie przypuszczał, że dziecko będzie ważyć tak dużo, natomiast neonatolodzy nie mogli nie ratować 700-gramowego dziecka - powiedział portalowi wpolityce.pl lekarz pragnący zachować anonimowość.

- Ze sprawozdań rządowych wynika, że codziennie dwoje dzieci traci życie w wyniku takich procedur. Zapewne większość z nich umiera w czasie wymuszonego porodu. Z informacji z zagranicy wiemy, że około 15% dzieci w wyniku indukowanego porodu rodzi się żywych – twierdzi na łamach portalu fronda.pl Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji", matka syna z zespołem Downa.

W Polsce, zgodnie z ustawą, kobieta może dokonać aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla jej zdrowia lub życia, gdy badanie prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Zgodnie z tzw. klauzulą sumienia, lekarz może jednak powstrzymać się od wykonania świadczenia zdrowotnego, które jest niezgodne z jego sumieniem.

Na podstawie wpolityce.pl, fronda.pl/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Ciążę usunęło co najmniej 4 miliony Polek!*

* Dzięki dzieciom czuję się prawdziwą kobietą*

* Tydzień po aborcji dowiedziała się, że nadal jest w ciąży*

Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dadda