Dzięki temu sweter przestanie się elektryzować. Niezawodny babciny sposób
Nasze babcie to skarbnica wiedzy. Znają rozwiązanie na większość problemów, także tych bardzo przyziemnych i codziennych. Elektryzujący sweter? Okazuje się, że jest na to prosty trik. Radzi sobie w mig z nieposłuszną dzianiną. Zajmie minutę, a efekt jest natychmiastowy. Czyli tak, jak lubimy najbardziej.
Jeśli sweter elektryzuje się, istnieje kilka sposobów, aby zaradzić temu problemowi. Po pierwsze - użyj sprayu antystatycznego – do kupienia w każdej drogerii. Spraye antystatyczne mogą pomóc zmniejszyć elektryzowanie się materiału. Miksturę możesz też przygotować w domu. Babcie do tej pory robią tak: ścierają szare mydło na tarce – wystarczy około łyżeczki. Zalewają szklanką wrzątku i studzą. Później dodają dwie szklanki wody destylowaną, przelewają do atomizera i gotowe.
Ubrania się elektryzują? Jak sobie z nimi radzić?
Do tego typu problemu można na szybko użyć też popularnych kosmetyków - mgiełka do ciała, odżywka do włosów w sprayu. Powszechnie znane jest też korzystanie z lakieru do włosów. Wtedy kosmetykiem w atomizerze pryskamy delikatnie lewą stronę ubrania. Ważne żeby specyfiki nie były oleiste, bo wtedy mogą zniszczyć nasze ubrania.
Problemem może być także suche powietrze. Nawilżacz powietrza pomoże utrzymać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu. Warto z niego korzystać nie tylko ze względu na elektryzujący się sweter. Korzyści jest dużo więcej, przede wszystkim zdrowotnych.
Żeby zapobiec elektryzowaniu, przechowuj sweter na metalowym wieszaku. Ważne jest także pranie ubrań. Pierz z dodatkiem płynu do płukania tkanin, ten może pomóc zmniejszyć elektryzowanie się materiałów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Suche powietrze w domu. Pięć domowych sposobów na nawilżenie
Warto też pamiętać, że ubrania należy odpowiednio pielęgnować. Dlatego też, pierz zgodnie z instrukcjami. Sprawdź etykietę swetra i przestrzegaj zaleceń dotyczących prania. Niektóre swetry wymagają prania ręcznego lub prania w pralce w delikatnym programie. Lepiej unikać suszenia swetrów na pełnym słońcu lub w suszarce. Najlepiej suszyć swetry na płasko, aby uniknąć rozciągania. Do usuwania zmechaceń używaj specjalnych maszynek do golenia tkanin. Do szafy, w której przechowujesz swetry, możesz dodać naturalne środki odstraszające mole, jak lawenda. Przestrzeganie tych zasad pomoże zachować sweter w dobrym stanie na dłużej.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!