Blisko ludziEwa Minge o frutariance, która leczy raka wodą. Ostre słowa

Ewa Minge o frutariance, która leczy raka wodą. Ostre słowa

Ewa Minge o frutariance, która leczy raka wodą. Ostre słowa
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz

28.01.2019 08:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agnieszka Kirchner, polska youtuberka żyjąca w USA, oświadczyła, że ma raka mózgu i leczy go wodą. Jej wyznanie wzbudziło duże kontrowersje. Sprawę skomentowała Ewa Minge. Nie szczędziła Polce słów krytyki.

Agnieszka Kirchner, która od kilku lat prowadzi kanał "Aga in America" na Youtube. Ostatnio zrobiło się o niej głośniej po tym, jak przyznała, że guza mózgu pozbędzie się za pomocą głodówki w ośrodku porównywanym do sekty.

– Nie zdecydowałam się na biopsję, ani operację. Lecę do centrum odnowy biologicznej dr Lorena. To właśnie zamierzam zrobić. Będę tam przynajmniej 4 tygodnie. Będę pić wodę i odpoczywać – opowiadała. Agnieszka poprosiła też o wsparcie ośrodka.

Do sytuacji odniosła się właśnie Ewa Minge. "Rozgorzała dyskusja w mediach nad zachowaniem tej kobiety. Spokojnie można je oceniać, ponieważ bohaterka opowiada o swoim życiu, wyborach publicznie na swoim kanale i blogu. (…) To, że jest frutarianką też jej sprawa" – zaczęła projektantka.

Denerwuje ją jednak coś innego. "Spotkałam takie osoby, które wciskały moim podopiecznym witaminę C w dawkach z Biedronki, opakowaną jak kapsułki kosmiczne za 3800 zł ( porcja na 2 tyg). Wiadomo, że chory na raka wyda każde pieniądze, z wyprzedażą i kredytem włącznie, żeby ratować życie" - stwierdziła.

Jej zdaniem, takie leczenie to zwykłe oszustwo. "Wszystko, to w obliczu tragedii ludzkiej i skierowane na czysty, łatwy zysk. Hiena czeka aż osobnik umrze, sęp podobnie. Kim są ludzie obiecujący życie za kilka tysięcy lub kilkaset?" – zastanawiała się Minge.

Youtuberka i jej mąż są mocno krytykowani w sieci, ale obstają przy swoim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także