Blisko ludziFilip Chajzer namówił ojca, by zbadał jądra. Uratował mu tym życie

Filip Chajzer namówił ojca, by zbadał jądra. Uratował mu tym życie

Chajzer
Chajzer
Źródło zdjęć: © East News
Marta Kutkowska

17.03.2021 20:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Filip Chajzer udowadnia, że popularność można wykorzystywać w dobrym celu. W listopadzie wziął udział w akcji "Movember", która miała promować badania jąder wśród mężczyzn. Nie spodziewał się, że, przed śmiertelną chorobą, uchroni w ten sposób własnego ojca.

Filip Chajzer jest jednym z najpopularniejszych polskich prezenterów, kilka razy w tygodniu, w parze z Małgorzatą Ohme, prowadzi Dzień Dobry TVN. Jego konto na Instagramie śledzi ok. 900 000 osób. Filip Chajzer wie, jaką siłę mają media społecznościowe, dlatego bardzo często, na swoim koncie, promuje różne społeczne akcje.

Rak jąder-to już nie tabu

W listopadzie zdecydował się poruszyć temat, który w Polsce jest tabu. O całej akcji opowiedział Michałowi Misiorkowi, w wywiadzie dla portalu Plejada. Mężczyźni niezbyt często rozmawiają na głos o zdrowiu, a lekarza boją się bardziej, niż diabeł wody święconej.

Czujesz się dobrze? Idź na badania

Zygmunt Chajzer, niestety nie jest wyjątkiem. Młody prowadzący musiał długo namawiać tatę na badanie: "Mówił, że dobrze się czuje i nie będzie chodził na żadne badania. No więc zacząłem mu wyjaśniać, jak bardzo to jest ważne.

Jeden raz, drugi, trzeci, aż w końcu dał się namówić. I okazało się, że znaleźli mu coś w tak wczesnym stadium, że ta historia od samego początku miała swój happy end. Zlecono mu badania i skierowano go na operację, która, ze względu na pandemię, trochę przesunęła się w czasie, Ale koniec końców wycięto mu ten nowotwór".

Filip Chajzer podkreśla, żeby badać się, nawet jeśli nie odczuwamy żadnych objawów: "Ojciec nie miał żadnych objawów, nie skarżył się na żadne dolegliwości, a tu proszę. Ten nowotwór, gdy zostanie wcześnie wykryty, jest w stu procentach wyleczalny. A gdy już daje o sobie znać i zaczynamy się gorzej czuć, jest już niestety za późno" - zauważył Filip Chajzer.

Na szczęście Zygmunt Chajzer posłuchał syna i w porę się zbadał. Teraz czuje się znakomicie i na pewno, długo pozostanie w dobrym zdrowiu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także