Qaqwqwrqw

Ford Focus Active w Nicei. Niezapomniana przygoda dla aktywnych

"Najważniejsze w życiu jest to, co robisz. Nie to, co posiadasz". Ta prosta, ale chwytliwa myśl pasowała idealnie do prezentacji Forda Focusa Active, którą zorganizowano na początku lipca w Nicei.
Podziel się
Polska ekipa gotowa do akcji. Prowadzenie Forda Focusa Active było wielką przyjemnością
Polska ekipa gotowa do akcji. Prowadzenie Forda Focusa Active było wielką przyjemnością (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Zaproszenie otrzymali przedstawicieli mediów z Europy, w tym dwójka dziennikarzy z Polski. Choć od początku było wiadomo, że wydarzenie jest związane z promocją nowego Forda, organizatorzy nie zapraszali na motoryzacyjną imprezę. To miała być przygoda, w której Ford Focus Active jest narzędziem i jedną z wielu atrakcji.

Jako dziennikarz niezwiązany z branżą motoryzacyjną ucieszyłem się, że po wylądowaniu w Nicei nie musiałem słuchać o osiągach nowego Focusa, drodze hamowania, przyspieszeniu, koniach mechanicznych i spalaniu. Zamiast tego po zrzuceniu bagaży w zjawiskowym hotelu Le Mas de Pierre dostaliśmy kluczyki do auta i w drogę. Szybko znalazłem wspólny język z dziennikarką konkurencyjnego portalu i przez dwa dni tworzyliśmy zgrany zespół. To nie miały być krótkie wakacje uzupełnione słuchaniem prezentacji. Impreza Forda przypominała telewizyjne show "Agent", bo na każdą z drużyn czekał szereg zadań do wykonania.

Materiały prasowe
Podziel się

Oczywiście pomiędzy poszczególnymi punktami usytuowanymi w okolicach Nicei i Monako poruszaliśmy się Fordem Focusem Active. Jako kierowca, a zarazem kompletny laik w kwestiach motoryzacyjnych, z miejsca zakochałem się w samochodzie, który miałem okazję sprawdzić w rozmaitych warunkach. Jazda po autostradzie czy stanie w korkach (z widokiem na palmy i Lazurowe Wybrzeże) nie było szczególnie emocjonujące. Ale przeciskanie się wąskimi uliczkami, gdzie każdy zaparkowany samochód miał wgniecione lub zarysowane boki, albo pokonywanie górskich serpentyn z zakrętami o 180 stopni to coś, czego długo nie zapomnę.

Qaqwqwrqw

Ford Focus Active sprawdził się w takich warunkach znakomicie. Dzięki czujnikom wskazującym odległość od przeszkody i kamerze cofania, nie miałem najmniejszego problemu z manewrami w ciasnych uliczkach. Pokonywanie zakrętów w górach również okazało się niesamowitą frajdą. Nie mniejszą niż sportowe atrakcje, które przewidzieli organizatorzy.

Materiały prasowe
Podziel się

A muszę przyznać, że nie dali się nudzić i zadbali, by każdy z gości miał o czym opowiadać i co pokazywać na zdjęciach. Zaczęło się od pływania kajakiem po wodach Lazurowego Wybrzeża. Tego samego dnia pojechaliśmy na wzgórze z widokiem na panoramę Monako. Zadanie w tamtym miejscu nie przypadło do gustu ludziom z lękiem wysokości, bo polegało na zjeździe na linie z ok. 20-metrowej skały. Miękkie nogi z początku odmawiały posłuszeństwa, ale było warto się przełamać.

Popołudniu chwila wytchnienia w hotelu Le Mas de Pierre oddalonym od nicejskiego lotniska o ok. 10 km. Fantastyczne miejsce i prawdziwy azyl dla turystów, którzy oczekują od hotelu czegoś więcej niż miejsca do spania.

Materiały prasowe
Podziel się

Drugi i ostatni dzień rozpoczął się od samochodowej wspinaczki na szczyt góry, gdzie znajdował się start przejażdżki rowerowej i zadanie łucznicze. Ciągle mam dylemat, czy więcej emocji dostarczyła mi jazda Focusem po serpentynach, czy jednak gnanie po leśnych ścieżkach na rowerze MTB z elektrycznym wspomaganiem. Jedno i drugie jest na pewno godne polecenia, szczególnie w tak niesamowitych okolicznościach przyrody.

Materiały prasowe
Podziel się

Z imprezy promującej Forda Focusa Active nie przywiozłem żadnej wiedzy na temat silników, spalania i drogi hamowania. Nie licząc tego, co zostało mi przekazane w materiałach reklamowych. Ale wcale nie o to chodziło. Celem było zbieranie doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Właśnie dlatego trafił do mnie slogan przywołany na początku, który w moim przekonaniu idealnie pasuje do filozofii stojącej za tym autem. Samochodem dla ludzi aktywnych, którzy w tygodniu stoją w korkach, a w weekendy pakują sprzęt sportowy i ruszają za miasto. Do przeżywania niesamowitych przygód nie trzeba nic więcej.

Polub WP Kobieta

Qaqwqwrqw