Trwa ładowanie...

Fotografowała ludzi o 7 rano i 7 wieczorem. Niektóre zmiany są zaskakujące

Nie czarujmy się. Mało kto lubi się fotografować tuż po przebudzeniu. Ta fotografka postanowiła jednak uchwycić, jak zmienia się twarz w ciągu dnia. Niektóre fotografie są zaskakujące.

Fotografowała ludzi rano i wieczoremFotografowała ludzi rano i wieczoremŹródło: Barbara Iweins, "Au Coin de ma Rue", fot: Barbra Iweins
d3qsh4o

Barbara Iweins to belgijska fotografka, która w swojej twórczości skupia się na portretowaniu ludzkiej intymności i wrażliwości. Jej przygoda z fotografią zaczęła się 11 lat temu - wtedy artystka kupiła pierwszy aparat i zaczęła fotografować ludzi na ulicy. - Od najmłodszych lat, kiedy tylko znajdowałam się w przestrzeni publicznej, mój wzrok przyciągały pewne osoby i zastanawiałam się, co myślą lub robią w danym momencie, a nawet jakie są ich obawy lub radości - mówi fotografka w wywiadzie.

Niezwykły projekt

Pewnego dnia postanowiła posłuchać intuicji - zapytała obcych ludzi, czy może "podejrzeć" ich życie osobiste. - Jak podglądasz, wracałam do nich rok po roku z nowym projektem. Po pięciu latach byliśmy już tak blisko, że mogłam nawet zrobić im zdjęcie w jednym z najbardziej intymnych momentów: kiedy dopiero co otworzyli oczy. Ten projekt nosi nazwę 7AM/7PM - tłumaczy Barbara Iweins.

fotografowała ludzi tuż po przebudzeniu Barbara Iweins cykl 7AM/7PM
fotografowała ludzi tuż po przebudzeniuŹródło: Barbara Iweins cykl 7AM/7PM, fot: Barbara Iweins

Fotografka opowiada, co chciała uchwycić na zdjęciach: - Za moją kamerą mogłem naprawdę zobaczyć, jak w ciągu kilku sekund "model" zaczyna panować nad ciałem, mimiką, gestykulacją - mówi fotografka. Artystka wspomina, że fascynuje ją moment, gdy człowiek po przebudzeniu jest jeszcze bezbronny.

Fotografowała ludzi tuż po przebudzeniu. Barbara Iweins cykl 7AM/7PM
Fotografowała ludzi tuż po przebudzeniu.Źródło: Barbara Iweins cykl 7AM/7PM, fot: Barbra Iweins

Tylko 5 minut

Fotografka wspomina, że gdy planowała zdjęcia, była przekonana, że po przebudzeniu modela będzie miała ok. 20 minut, by wykonać zdjęcie. Okazało się, że ma najwyżej 5 - tyle człowiek potrzebuje, by się rozbudzić. W sumie artystka zrobiła ponad 300 portretów - cały projekt zajął jej 5 lat. Jednak Barbara Iweins nie uważa, że 7AM/7PM nie jest skończonym dziełem. Zamierza wrócić do swoich bohaterów i udokumentować, jak zmieniły się ich twarze wciągu kilku lat.

d3qsh4o

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Długi weekend a koronawirus. Jakie mogą być konsekwencje?

d3qsh4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qsh4o