Blisko ludziFotografowała się każdego dnia. W końcu makijaż przestał zakrywać siniaki

Fotografowała się każdego dnia. W końcu makijaż przestał zakrywać siniaki

Fotografowała się każdego dnia. W końcu makijaż przestał zakrywać siniaki
Źródło zdjęć: © Youtube.com

01.06.2017 13:35, aktual.: 01.06.2017 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To mogłaby być twoja koleżanka, sąsiadka, kuzynka. Na co dzień uśmiechnięta i radosna, a pod grubą warstwą makijażu chowająca cierpienie i siniaki. Zobaczcie przerażający filmik, na którego pierwszy kadrach widać piękną dziewczynę...

Przemoc nie zna wieku, pozycji społecznej ani sytuacji finasowej. Zdarza się w wielu domach. Bohaterka tego video każdego dnia przez rok wykonywała sobie selfie. W którymś momencie nie była już w stanie tuszować siniaków... Nagranie ma już na Youtube blisko 60 000 000 wyświetleń.

W 2016 roku na policyjnych komisariatach wypełniono prawie 74 tysiące "niebieskich kart", które zakłada się rodzinom, w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy. Taka karta może zostać założona przez Policję czy Ośrodek Pomocy Społecznej. Wypełnienie jej nie jest jednak równoznaczne ze złożeniem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Liczba istniejących kart, choć duża, jest prawdopodobnie tylko namiastką tego, co dzieje się za wieloma drzwiami. Drzwiami kobiet, które nigdy nigdzie nie zgłoszą przemocy i samotnie będą mierzyć się z jej konsekwencjami. Nawet jeśli uda im się "wyrwać", na ich psychice pozostaną ślady, które przerodzić się mogą w depresję, trudności w budowaniu relacji czy w końcu myśli samobócze.

Według raportu "Stereotyp ponad prawem. Wymiar sprawiedliwości w sprawach o zabójstwa na tle przemocy w rodzinie", co roku 400-500 kobiet ginie w wyniku przemocy domowej. Szacuje się, że w Polsce na prawie 20 milonów żyjących kobiet, przemocą domową dotkniętych może być nawet do 4 milionów z nich! Oznacza to, że co piąta Polka doświadcza przemocy.

Jeśli chcesz zgłosić akty przemocy lub wiesz, że ktoś potrzebuje pomocy, zadzwoń do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, czyli na tzw. "Niebieską Linię", która działa pod numerem telefonu 22 668 70 00.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także