Trwa ładowanie...

Fryzura samuraja, man bun, top-knot, męski kucyk - zdjęcia facetów

Męski kucyk to trend, który pojawił się stosunkowo niedawno, jednak od razu podbił serca kobiet. Man bun prezentuje się świetnie, tym bardziej, jeśli jest połączony z gładką brodą. Dlaczego faceci zaczęli nosić kucyki? Jakie są odmiany top-knota? Przedstawiamy najmodniejsze inspiracje dla każdego i pokazujemy świetne zdjęcia facetów.

Share
Fryzura samuraja, man bun, top-knot, męski kucyk - zdjęcia facetówŹródło: iStock.com, fot: Liderina
dgtfowi

Za co uwielbiamy męskie kucyki?

Męski kucyk ma różne określenia: man bun, top-knot, fryzura samuraja czy fryzura wikinga. Choć wydawałoby się, że faceci dopiero od niedawna zaczęli wiązać włosy, to takie fryzury pojawiły się już w starożytności, rozpowszechnili je natomiast samurajowie. Męskie kucyki miały świadczyć o odwadze i gotowości do walki. Ponadto mogły mieć również charakter religijny.

Obecnie faceci unowocześnili ten trend, który był początkowo oznaką przynależności do subkultury hipsterów. Każdy mężczyzna może pozwolić sobie na związanie włosów, jeśli tylko zapuści włosy do odpowiedniej długości.

Do popularyzacji man buna zdecydowanie przyczynił się również serial "Wikingowie". Główni bohaterowie (np. Ragnar) nosili nie tylko włosy związane w kucyk, ale mieli również brody.

Facet z kucykiem Instagram.com
Facet z kucykiem Źródło: Instagram.com, fot: manbunmonday

Męski kucyk — jak zapuścić włosy?

Męski kucyk wymaga, aby facet zapuścił włosy. Wystarczy 15 centymetrów, by cieszyć się modną fryzurą. Niektórym facetom włosy nie rosną tak szybko, dlatego mogą zapuścić tylko grzywkę, natomiast boki pozostawić wygolone. Man bun nie wymaga bowiem od faceta dużych umiejętności fryzjerskich. Jeśli udało nam się zapuścić włosy na odpowiednią długość, po prostu zbieramy je do tyłu i związujemy gumką. Od mężczyzn zależy długość oraz objętość kucyka, który chcą nosić.

dgtfowi

Część facetów łączy posiadanie top-knota z pielęgnacją brody, która powinna być równo przycięta, tak aby twarz była przystojna, a spojrzenie tajemnicze. Wyróżniamy co najmniej dwa rodzaje męskich kucyków, pełny kok oraz fryzura na samuraja.

Facet z kucykiem Instagram.com
Facet z kucykiem Źródło: Instagram.com, fot: manbunmonday

Męski kucyk — pełny kok

Pełny kok wymaga od facetów więcej zaangażowania, a także cierpliwości, ponieważ należy poczekać, aż włosy będą miały co najmniej 15 centymetrów. W innym wypadku związanie kucyka może sprawiać trudności. Włosy zaczesujemy gładko do tyłu, tak aby fryzura prezentowała się świetnie niezależnie od pory roku.

Uczulamy jednak, by włosy również odpoczywały, ponieważ ich ciągłe związywanie może doprowadzić do łamania i wypadania osłabionych włosów. Z tego względu warto używać szamponu i odżywki na bazie naturalnych składników, które nie tylko będą pielęgnowały skórę głowy, ale również wzmacniały cebulki.

dgtfowi

*Kosmetyki dla mężczyzn z WP radarOkazji pozwalają nie tylko na zadbanie o swą fryzurę, ale także o brodę. *

Facet z kucykiem Instagram.com
Facet z kucykiem Źródło: Instagram.com, fot: manbunmonday

Męski kucyk — fryzura samuraja

Propozycją dla facetów, którzy mają problem z zapuszczeniem włosów na całej długości, jest fryzura samuraja. W tym wypadku wystarczy dłuższa grzywka i wygolone boki. Na bokach mogą się pojawiać różne wzorki lub pojedyncza pionowa linia, która wyraźnie oddzieli kucyk od zgolonego dołu.

Fryzura samuraja to dobra alternatywa dla aktywnych facetów, którzy chcą wyglądać modnie, ale jednak podkreślają swoją niezależność i luźne podejście do mody.

Facet z kucykiem Instagram.com
Facet z kucykiem Źródło: Instagram.com, fot: manbunmonday
dgtfowi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgtfowi
dgtfowi