WP

Funkcjonalne opaski sportowe. Pomogą ci być fit

Opaska sportowa to przydatny gadżet, którym zadowolą się nie tylko zapaleni sportowcy. Urządzenie to pozwala utrzymać dobrą formę i zachęca nieaktywnych do rozpoczęcia regularnego treningu. Poniżej prezentujemy opaski sportowe w różnych cenach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opaska sportowa monitoruje przebyty dystans i spalane kalorie
Opaska sportowa monitoruje przebyty dystans i spalane kalorie (Shutterstock.com, Fot: Parilov)
WP

Opaska sportowa – funkcje

Opaska sportowa, zwana często smartbandem, przypomina standardowy smartwatch. Ten niewielki gadżet na nadgarstek służy przede wszystkim monitorowaniu czynności organizmu, dlatego nadaje się dla osób na co dzień aktywnych fizycznie, nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Podstawowe funkcje obejmują przebyty dystans, liczbę kroków oraz liczbę spalonych kalorii. Niektóre modele zawierają również pulsometr czy wysokościomierz. Opaski sportowe mogą być też traktowane jako nowoczesne zegarki elektroniczne, mierzące nie tylko aktualny czas, ale również prezentujące aktualną datę.

Bardziej zaawansowane modele mają o wiele więcej możliwości. Niektóre potrafią automatycznie rozpoznać każdy rodzaj ćwiczeń, zapisać go w grafiku i stopniowo udoskonalać, inne synchronizują zebrane statystyki z aplikacją na smartfonie, jeszcze inne mogą monitorować jakość snu, używając również budzika. Opaski informują także o powiadomieniach ze smartfona, a więc o smsach, przychodzących połączeniach czy mailach, sterują również aparatem cyfrowym i umożliwiają słuchanie muzyki. Niezwykle przydatną i wygodną funkcją jest też zbliżeniowe płacenie za zakupy.

Opaska sportowa – ceny

Ceny opasek monitorujących są bardzo zróżnicowane. Na rynku znajdziemy zarówno sprzęty za mniej niż 100 zł, jak i modele za ponad 600 zł. Te tańsze są zwykle standardowymi modelami, spełniającymi podstawowe potrzeby. Mierzą głównie liczbę kroków, przebyty dystans oraz liczbę spalanych kalorii, a ponadto synchronizują się ze smartfonami. Droższe, zaawansowane modele wyróżniają się nie tylko liczbą funkcji, ale też trwałością i odpornością na wodę. Takie są świetnym wyborem dla profesjonalistów trenujących nie tylko na powierzchni.

zegarek sportowy iStock.com
Podziel się
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP