ModaGładkie włosy w kilka chwil. Przegląd skutecznych urządzeń prostujących w atrakcyjnych ofertach

Gładkie włosy w kilka chwil. Przegląd skutecznych urządzeń prostujących w atrakcyjnych ofertach

Które prostownice są skuteczne i bezpieczne dla włosów? Przy zastosowaniu odpowiedniego urządzenia do domowej stylizacji, możesz mieć piękne, zdrowe i proste włosy. Doradzamy, które wybrać i ile powinny kosztować.

Gładkie włosy w kilka chwil. Przegląd skutecznych urządzeń prostujących w atrakcyjnych ofertach
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

14.05.2018 | aktual.: 14.05.2018 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zamiast zabiegu u kosmetyczki - dobra prostownica

Obecnie sporą popularnością cieszą się chemiczne zabiegi prostujące włosy, ale prostownica nadal pozostaje popularnym produktem. Za jej pomocą możemy skorygować niesforne kosmyki bez potrzeby prostowania wszystkich włosów. W latach 60. i 70. włosy prostowano za pomocą domowego żelazka, izolując je od kosmyków jedynie za pomocą bawełnianej tkaniny. Efekt był doskonały, w przeciwieństwie do kondycji włosów. Obecnie powłoka płytek prostujących może być ceramiczna, turmalinowa lub wzbogacona o składniki, które odżywiają i chronią włosy. Im lepszej jakości i im gładsze płytki, tym prostownica mniej ciągnie włosy, które są przez to delikatniej prostowanie, a ewentualne uszkodzenia powstają wolniej.

Hitem 2018 roku stały się modele ceramiczne, w których płytkach są ukryte mikroskładniki odżywcze z kreatyniną uwalniające się stopniowo podczas stylizacji i wnikające we włosy. Nowoczesne urządzenia potrafią też już dopasować temperaturę prostowania do poziomu nawilżenia włosa.

Obraz
© Shutterstock.com

Dobra prostownica w atrakcyjnej cenie?

Aby nasze włosy nie zostały przegrzane albo wręcz spalone, postawmy na bezpieczne urządzenie i dobierzmy je do kondycji naszych włosów. Odpowiedni model nie musi być drogi, bo prostownice z ceramiczno-turmalinową powłoką kupimy nawet za około 100 do 200 zł i będą odpowiednie także dla osób z cienkimi lub zniszczonymi włosami.

Jeśli korzystamy z prostownicy często, wybierzmy funkcjonalny model. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy nasza prostownica ma np. płynną regulację temperatury, funkcję samodzielnego wyłączenia, kiedy urządzenie nie jest używane i czy kabel jest wystarczająco długi. Na wygodę użytkowania wpływa też szerokość i długość płytek. Im są cieńsze, tym bardziej precyzyjnie wyprostujemy np. krótkie kosmyki.

Ciekawostką są niewielkie modele turystyczne:

Obraz
© 123RF

Męczące prostowanie włosów? Wypróbuj szczotkę

Zamiast grzebienia i prostownicy warto wybrać 2 w 1, czyli elektryczną szczotkę prostującą. Włosy nie są tak precyzyjnie "wyprasowane" jak w przypadku prostownicy, która zamyka kosmyk pomiędzy dwoma gorącymi płytkami. To urządzenie pozwala wygładzić i zapanować nad chaotyczną fryzurą w krótkim czasie. W trakcie pracy szczotka wytwarza jony, usuwające z włosów ładunki elektrostatyczne. Strumień jonizujący domyka łuski włosów, nadając im gładkość i dodatkowo nabłyszczając. Odpowiednio dobrana temperatura pozwala na zastosowanie zarówno na włosach cienkich, normalnych, jak i grubych, które wygładzone taką szczotką nie elektryzują się i są mniej zniszczone. Zakres temperatury, którą wykorzystuje szczotka, jest mniejszy, niż w przypadku prostownic. To też jedna z tańszych opcji urządzeń do domowej stylizacji.

Profesjonalne prostowanie

Modele prostownic rekomendowane przez profesjonalistów cechuje szybkie nagrzewanie się płytek, bezpieczna powłoka, która poza prostowaniem włosów dodatkowo je wygładza, chroni i odżywia. Prostowanie włosów takim urządzeniem to prawdziwa przyjemność. Nagrzewająca się powierzchnia jest określana jako "pływająca", bo płytki są lekko ruchome. Dzięki temu poszczególne partie włosów nie są ściskane prostownicą z różną siłą, co zapewnia równomiernie wygładzenie bez uszkodzonych końcówek.

Zaawansowane modele są wyposażone nawet w laserowy generator jonów, technologię antybakteryjną, jonizacje, ozonoterapię czy światło podczerwone, które dodatkowo rozprowadza ciepło. W szerokiej ofercie można dobrać odpowiednie urządzenie dla każdych potrzeb, tak aby efekt był zadowalający, a włosy mocne, zdrowe i lśniące.

Obraz
© Archiwum prywatne | Natalia Gorzołka
Komentarze (3)