Trwa ładowanie...
d2duhyw

Gładkie włosy w kilka chwil. Przegląd skutecznych urządzeń prostujących w atrakcyjnych ofertach

Które prostownice są skuteczne i bezpieczne dla włosów? Przy zastosowaniu odpowiedniego urządzenia do domowej stylizacji, możesz mieć piękne, zdrowe i proste włosy. Doradzamy, które wybrać i ile powinny kosztować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiedni model skutecznie wyprostuje wlosy, ale też ich nie zniszczy
Odpowiedni model skutecznie wyprostuje wlosy, ale też ich nie zniszczy (Shutterstock.com)
d2duhyw

Zamiast zabiegu u kosmetyczki - dobra prostownica

Obecnie sporą popularnością cieszą się chemiczne zabiegi prostujące włosy, ale prostownica nadal pozostaje popularnym produktem. Za jej pomocą możemy skorygować niesforne kosmyki bez potrzeby prostowania wszystkich włosów. W latach 60. i 70. włosy prostowano za pomocą domowego żelazka, izolując je od kosmyków jedynie za pomocą bawełnianej tkaniny. Efekt był doskonały, w przeciwieństwie do kondycji włosów. Obecnie powłoka płytek prostujących może być ceramiczna, turmalinowa lub wzbogacona o składniki, które odżywiają i chronią włosy. Im lepszej jakości i im gładsze płytki, tym prostownica mniej ciągnie włosy, które są przez to delikatniej prostowanie, a ewentualne uszkodzenia powstają wolniej.

Hitem 2018 roku stały się modele ceramiczne, w których płytkach są ukryte mikroskładniki odżywcze z kreatyniną uwalniające się stopniowo podczas stylizacji i wnikające we włosy. Nowoczesne urządzenia potrafią też już dopasować temperaturę prostowania do poziomu nawilżenia włosa.

Shutterstock.com

Dobra prostownica w atrakcyjnej cenie?

Aby nasze włosy nie zostały przegrzane albo wręcz spalone, postawmy na bezpieczne urządzenie i dobierzmy je do kondycji naszych włosów. Odpowiedni model nie musi być drogi, bo prostownice z ceramiczno-turmalinową powłoką kupimy nawet za około 100 do 200 zł i będą odpowiednie także dla osób z cienkimi lub zniszczonymi włosami.

Jeśli korzystamy z prostownicy często, wybierzmy funkcjonalny model. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy nasza prostownica ma np. płynną regulację temperatury, funkcję samodzielnego wyłączenia, kiedy urządzenie nie jest używane i czy kabel jest wystarczająco długi. Na wygodę użytkowania wpływa też szerokość i długość płytek. Im są cieńsze, tym bardziej precyzyjnie wyprostujemy np. krótkie kosmyki.

Ciekawostką są niewielkie modele turystyczne:

123RF

Męczące prostowanie włosów? Wypróbuj szczotkę

Zamiast grzebienia i prostownicy warto wybrać 2 w 1, czyli elektryczną szczotkę prostującą. Włosy nie są tak precyzyjnie "wyprasowane" jak w przypadku prostownicy, która zamyka kosmyk pomiędzy dwoma gorącymi płytkami. To urządzenie pozwala wygładzić i zapanować nad chaotyczną fryzurą w krótkim czasie. W trakcie pracy szczotka wytwarza jony, usuwające z włosów ładunki elektrostatyczne. Strumień jonizujący domyka łuski włosów, nadając im gładkość i dodatkowo nabłyszczając. Odpowiednio dobrana temperatura pozwala na zastosowanie zarówno na włosach cienkich, normalnych, jak i grubych, które wygładzone taką szczotką nie elektryzują się i są mniej zniszczone. Zakres temperatury, którą wykorzystuje szczotka, jest mniejszy, niż w przypadku prostownic. To też jedna z tańszych opcji urządzeń do domowej stylizacji.

Profesjonalne prostowanie

Modele prostownic rekomendowane przez profesjonalistów cechuje szybkie nagrzewanie się płytek, bezpieczna powłoka, która poza prostowaniem włosów dodatkowo je wygładza, chroni i odżywia. Prostowanie włosów takim urządzeniem to prawdziwa przyjemność. Nagrzewająca się powierzchnia jest określana jako "pływająca", bo płytki są lekko ruchome. Dzięki temu poszczególne partie włosów nie są ściskane prostownicą z różną siłą, co zapewnia równomiernie wygładzenie bez uszkodzonych końcówek.

Zaawansowane modele są wyposażone nawet w laserowy generator jonów, technologię antybakteryjną, jonizacje, ozonoterapię czy światło podczerwone, które dodatkowo rozprowadza ciepło. W szerokiej ofercie można dobrać odpowiednie urządzenie dla każdych potrzeb, tak aby efekt był zadowalający, a włosy mocne, zdrowe i lśniące.

Archiwum prywatne
d2duhyw

Podziel się opinią

Share

d2duhyw

d2duhyw