Trwa ładowanie...
d1szrig

Godziny dla seniorów. Czy jeszcze obowiązują? Nowe wytyczne nie wszystkim się spodobają

Z powodu pandemii koronawirusa rządzący w Polsce zdecydowali się wprowadzić ponad miesiąc temu tzw. godziny dla seniorów. Od maja następuje powolny proces odmrażania gospodarki i wśród zmian jest nowa decyzja w kwestii wydzielonych godzin w sklepach dla starszych osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorzy mieli możliwość swobodnego robienia zakupów
Seniorzy mieli możliwość swobodnego robienia zakupów (East News)
d1szrig

Czwartego maja wszedł w życie kolejny etap "odmrażania" gospodarki. Przypomnijmy, że przez ostatni miesiąc Polacy musieli przestrzegać wielu surowych zasad.

Godziny dla seniora

Jedną z nich był zakaz wstępu do sklepów czy aptek w między 10 a 12 dla osób, które nie mają ukończonych 65 lat. Na początku zasada obowiązywała codziennie, a od 20 kwietnia wyłącznie od poniedziałku do piątku. Tzw. godziny dla seniorów były ukłonem w stronę najstarszych obywateli, którzy są najbardziej narażeni na poważne skutki zarażenia koronawirusem.

d1szrig

Od czwartego maja wszedł w życie ważny etap odmrażania gospodarki. Wyrażono zgodę na otwarcie galerii handlowych z zachowaniem zasad sanitarnych – każda osoba ma bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa. Wielu Polaków zadaje sobie pytanie, czy godziny dla seniora nadal obowiązują?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się znieść godziny dla seniora. Od czwartego maja każda osoba w Polsce może zrobić zakupy o dowolnej porze dnia. Niewątpliwie ta zmiana przyczyni się do większego ruchu w sklepach i chociaż trochę pomoże rozładować gigantyczne kolejki, które robią się przed supermarketami w całym kraju.

d1szrig

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1szrig

Podziel się opinią

Share
d1szrig
d1szrig