Blisko ludziGóry jedzenia w śmietnikach. Brytyjczycy nie są w stanie zjeść żywności kupionej na okres kwarantanny

Góry jedzenia w śmietnikach. Brytyjczycy nie są w stanie zjeść żywności kupionej na okres kwarantanny

Góry jedzenia w śmietnikach. Brytyjczycy nie są w stanie zjeść żywności kupionej na okres kwarantanny
Źródło zdjęć: © East News, twitter.com/jimbo_lmr
31.03.2020 16:02, aktualizacja: 01.04.2020 08:20

W momencie ogłoszenia epidemii koronawirusa wiele ludzi udało się do supermarketów, aby zrobić zapasy pożywienia. Niestety, okazało się, że nie byli w stanie zjeść kupionego w tak dużej ilości jedzenia, przez co zaczęli wyrzucać je do śmietników.

W mediach społecznościowych zrobiło się głośno, po tym, jak do sieci trafiły szokujące zdjęcia, przedstawiające śmietniki przepełnione owocami, warzywami, chlebem i puszkami.

Góry jedzenia w śmietnikach

Brytyjczycy byli przerażeni, gdy liczba ofiar koronawirusa w Wielkiej Brytanii sięgnęła prawie 1,5 tys. Masowo zaczęto wykupywać towary spożywcze, w obawie, że wkrótce może ich zabraknąć. Sytuacja zwróciła uwagę Donny Ball, będącej dyrektorem wykonawczym w radzie miasta Bury w hrabstwie Greater Manchester. Oburzona opublikowała na swoim profilu na Twitterze zdjęcie wypełnionego puszkami fasoli śmietnika.

"To szaleństwo, że ludzie wyrzucają do śmietników jeszcze dobre jedzenie. Przecież mogliby nim wesprzeć banki żywności” – przyznała oburzona.

Internauci byli zszokowani zdjęciem. "Boże, kim są ci ludzie? Aż krew mi się gotuje", "Co się dzieje z ludźmi w tym kraju?", "Wstydź się!", "To jest obrzydliwe, jestem zdegustowana. Nie mogę dostać niczego w pobliskich marketach, bo są opustoszałe!" – komentowali internauci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl