Grała w "Złotopolskich" i nagle zniknęła. Tak dziś wygląda

Grała w "Złotopolskich" i nagle zniknęła. Tak dziś wygląda

Agnieszka Sitek zdobyła sympatię widzów
Agnieszka Sitek zdobyła sympatię widzów
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
23.04.2024 08:03, aktualizacja: 23.04.2024 10:38

Konflikt na tle finansowym, trudny charakter lub duże wymagania... Gdy Agnieszka Sitek odeszła ze "Złotopolskich", aż huczało od plotek. "Ktoś 'życzliwy' zrobił z tej całej sytuacji newsa" - komentowała po latach.

Za rolę w filmie "Zabić Sekala", za którą otrzymała nawet Nagrodę Czeskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej oraz nominację do Polskiej Nagrody Filmowej - Orzeł. Brała też udział w produkcjach, takich jak "Na dobre i na złe", "Wrota Europy" czy "Chopin. Pragnienie miłości".

Największą rozpoznawalność przyniosła Agnieszce Sitek rola Weroniki Gabriel w serialu "Złotopolscy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rola Weroniki w "Złotopolskich"

Na początku nic nie zapowiadało, że kariera Agnieszki Sitek w "Złotopolskich" tak się rozwinie i stanie się ona jedną z ważniejszych postaci.

"Nie sądziłam, że rola tak urośnie. W pierwszych odcinkach Weronika była postacią drugoplanową. Była w ciąży z Mirkiem Gabrielem. Scenarzysta wspomniał, że być może urodzi bliźnięta. Tyle o niej wiedziałam" - mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Wszystko zmieniło się, gdy z serialu odszedł Radek, który grał jej pierwszego męża.

"Podpisał umowę na rolę w innym serialu. Scenarzyści wybrnęli z sytuacji: Mirek zostawia Weronikę i wyjeżdża do Ameryki. Okazało się, że był to świetny punkt. Wyjechał bez słowa, zostawił ją w ciąży".

Jej wątek wzbudził współczucie wielu widzek. "Kobiety się ze mną solidaryzowały. Słyszałam często: "Jaka pani biedna, sama z tymi dziećmi" - przyznała.

Nieco później jej postać zaczęła wywoływać sporo kontrowersji. Stało się tak, gdy samotną Weronikę scenarzyści sparowali z Waldkiem (granym przez Andrzeja Nejmana), który był stryjecznym bratem Mirka Gabriela, czyli jej serialowego męża.

"Gdy 'pokochaliśmy się' z Waldkiem, miałam też przeciwniczki. "Tak nie można. Ma pani męża — to niemoralne" - zasugerowała mi pani na poczcie. Na szczęście scenarzyści i z tym sobie poradzili: Weronika i Mirek nie mieli ślubu kościelnego" - mówiła Sitek "Gazecie Wyborczej".

Plotki po odejściu

Po jakimś czasie Agnieszka Sitek zdecydowała się jednak odejść z produkcji. Jej wątek zakończono wyjazdem do Stanów Zjednoczonych i tajemniczym zaginięciu po ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku.

Plotkom nie było wtedy końca. W kuluarach mówiono o jej rzekomo nieprzyjemnym charakterze czy wymaganiach, które miały utrudniać reszcie ekipy pracę. Niektórzy przyczyny jej odejścia doszukiwali się w konflikcie na tle finansowym.

"Rozmowa dotyczyła głównie planów związanych z rozwojem mojej postaci oraz wyrazu artystycznego. Nie finansów. Ktoś 'życzliwy' zrobił z tej całej sytuacji newsa. Kilku dziennikarzy go podchwyciło i tak już zostało" - tłumaczyła Agnieszka Sitek w rozmowie z "Życiem na gorąco".

Obecnie aktorka występuje już tylko na deskach teatru, który jest jej ogromną pasją. Dodatkowo została absolwentką kierunku Pedagogika specjalna w warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Agnieszka Sitek na Wielkim Teście TVP "Media XXI wieku" w 2022 r.
Agnieszka Sitek na Wielkim Teście TVP "Media XXI wieku" w 2022 r.© AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta