Była gwiazdą "Złotopolskich". Niesamowite, jak wygląda dziś

Była gwiazdą "Złotopolskich". Niesamowite, jak wygląda dziś

Anna Nehrebecka kończy 76 lat
Anna Nehrebecka kończy 76 lat
Źródło zdjęć: © AKPA
16.12.2023 16:11, aktualizacja: 16.12.2023 17:06

Choć jej pierwsze małżeństwo nie było udane, Anna Nehrebecka związała się potem z Iwem Byczewskim, z którym żyje już ponad 40 lat. To on zainspirował ją do udzielania się politycznie. 16 grudnia 2023 roku aktorka skończyła 76 lat.

Znana jest m.in. z filmu "Ziemia obiecana" Andrzeja Wajdy czy z seriali "Noce i dnie", "Jan Serce", "Polskie drogi".

Największą popularność zyskała jednak jako jedna z ważniejszych postaci w serialu "Złotopolscy", gdzie wcieliła się w postać Barbary, żony Marka Złotopolskiego. W serialu był on politykiem. W prawdziwym życiu została nim Anna Nehrebecka.

Z serialu odeszła nagle

Od tego czasu jej ostatniego występu w "Złotopolskich" minęły już 23 lata. W 2000 roku w 216. odcinku słynnej produkcji TVP graną przez nią postać uśmiercono. Anna Nehrebecka nie wspomina dobrze momentu pożegnania się z programem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Nigdy o tym nie mówiłam, ale było to dla mnie przykre przeżycie. O tym, że produkcja zamierza zrezygnować z mojego wątku, dowiedziałam się tuż przed zdjęciami, od jednej z pań garderobianych. Moje zdumienie było tym większe, że kilka dni wcześniej zaproponowano mi kolejną serię i toczyliśmy dyskusje o perypetiach mojej bohaterki.

O tym, że już nie pojawi się na planie, dowiedziała się mimochodem. - Tego dnia na planie była jedynie asystentka asystentki, która powiedziała mi, że Basia wkrótce umrze, a jej prochy zostaną rozsypane na cztery wiatry.

Ślub po trzech miesiącach

Aktorka przeżyła rozczarowanie również w życiu miłosnym. Na studiach związała się z Gabrielem Nehrebeckim, starszym o 10 lat aktorem. Pobrali się, kiedy była na drugim roku. Ich związek przetrwał jednak zaledwie pięć lat.

"Nie udało się. Nie życzę nikomu takich doświadczeń. Nie są przyjemne" - opowiadała w "Vivie!". W 1978 roku aktorka poznała Iwa Byczewskiego, prawnika, w którym bardzo szybko się zakochała.

"Poznaliśmy się, kiedy kończyłam zdjęcia do 'Rodziny Połanieckich', przypadkiem na plaży w Dębkach. To była klasyczna miłość od pierwszego wejrzenia. Po trzech miesiącach wzięliśmy ślub" - mówiła.

Po transformacji ustrojowej Byczewski dostał posadę w ministerstwie spraw zagranicznych. Z kolei w 2002 roku objął stanowisko ambasadora Polski w Brukseli. Później w politykę zaangażowała się również ona sama.

Z aktorki w polityczkę

W ostatnich latach Anna Nehrebecka spełnia się głownie w polityce. W 2010 roku wstąpiła do Platformy Obywatelskiej, uzyskując mandat radnej miasta Warszawy. Została ponownie wybrana w kolejnych dwóch wyborach samorządowych. W Radzie Warszawy jest przewodniczącą Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego.

W ostatnich latach Anna Nehrebecka spełnia się głownie w polityce
W ostatnich latach Anna Nehrebecka spełnia się głownie w polityce © FORUM | Artur Rakowski

Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że miesięczna emerytura gwiazdy to prawie 3 800 zł. W ubiegłym roku ZUS wypłacił Annie Nehrebeckiej 45 582 zł i 56 gr, aktorka otrzymała też 105 663 zł z racji tzw. praw autorskich oraz dietę radnej, która wyniosła 29 348 zł.

W 2022 r. serialowa Barbara Złotopolska zarobiła 180 595 zł, czyli ponad 15 tys. zł miesięcznie. Niektórzy zwracają uwagę, że mimo pokaźnych dochodów, w ubiegłym roku nie udało się aktorce zaoszczędzić. Z raportu wynika, że odłożony kapitał w euro wzrósł zaledwie o 5 tys. euro (z 55 do 60 tys.). Z kolei oszczędności w złotówkach mocno stopniały (600 do 550 tys.).

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta