GwiazdyGrażyna Wolszczak o wspieraniu przyjaciółki chorej na depresję. "Popełniłam wszystkie błędy"

Grażyna Wolszczak o wspieraniu przyjaciółki chorej na depresję. "Popełniłam wszystkie błędy"

Grażyna Wolszczak namawia do łamania tabu
Grażyna Wolszczak namawia do łamania tabu
Źródło zdjęć: © ons
Klaudia Stabach
06.07.2020 15:44

Grażyna Wolszczak jest jedną z twarzy kampanii nagłaśniającej problem depresji. Aktorka przyznała, że żyje w cieniu tej choroby już od wielu lat.

Grażyna Wolszczak spełnia się nie tylko jako aktorka, ale również angażuje w wiele ważnych społecznie spraw. Rok temu udało się jej wygrać sądową batalię po tym, jak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem.

Teraz aktorka została jedną z twarzy kampanii: "Depresja? Nie", która ma na celu uświadamiać społeczeństwo, z czym wiążę się ta choroba oraz, jak należy z nią walczyć.

Grażyna Wolszczak nie kryje, że doskonale wie, jak wyglądają realia chorych osób. "Żyję obok depresji już od wielu lat. Dawno temu moja najbliższa przyjaciółka zachorowała na depresję. Bardzo ukrywałyśmy to przed światem, bo temat był wstydliwy. Wtedy popełniłam wszystkie błędy, które mogłam popełnić. Oczywiście starając się jej pomóc, w dobrej wierze. Mówiłam jej, że wszystko będzie dobrze, zamiast pilnować jej, aby regularnie chodziła do specjalisty" – powiedziała Grażyna Wolszczak podczas konferencji.

Aktorka podkreśla, że zaangażowała się w kampanię, ponieważ znane osoby mają często większą szansę na dotarcie z informacjami do szerszego grona. Wolszczak cieszy się, że depresja powoli przestaje być tematem tabu i jednocześnie zauważa, że jest to choroba, która może dopaść każdego. Zarówno przeciętnego obywatela, jak i osobę z pierwszych stron gazet.

Aktorka ma sporo racji. Do depresji przyznały się już m.in. Małgorzata Foremniak czy Julia Wróblewska.

Źródło artykułu:WP Kobieta