Blisko ludziGreta Thunberg nie odpuszcza. Znalazła sposób na przeprowadzenie strajku mimo pandemii

Greta Thunberg nie odpuszcza. Znalazła sposób na przeprowadzenie strajku mimo pandemii

Greta Thunberg nie odpuszcza. Znalazła sposób na przeprowadzenie strajku mimo pandemii
Źródło zdjęć: © Getty Images
24.04.2020 16:47, aktualizacja: 24.04.2020 19:16

Greta Thunberg przez pandemię koronawirusa, zmuszona była zawiesić strajk klimatyczny. 17-letnia szwedzka aktywistka znalazła jednak sposób, by zamanifestować swoje poglądy, mimo epidemii wirusa i związanych z nią obostrzeń.

Greta Thunberg już na całym świecie jest znana ze swoich działań na rzecz walki z kryzysem klimatycznym spowodowanym działalnością człowieka. Nastolatka jest inicjatorką wielu strajków, w tym właśnie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Ze względu na pandemię zmuszona była jednak zawiesić planowane protesty.

Greta Thunberg i strajk klimatyczny w dobie koronawirusa

Nastolatka nie zrezygnowała jednak ze wszystkich działań i znalazła alternatywę dla standardowych strajków. Nie mogąc uczestniczyć w proteście z powodu zakazu zgromadzeń, na chodniku przed parlamentem w Sztokholmie umieściła buty i kurtkę symbolizujące jej obecność, a obok postawiła transparent informujący o szkolnym strajku klimatycznym. "88. tydzień szkolnego strajku. Na dziś planowaliśmy ogromny strajk klimatyczny, w którym miały wziąć udział miliony. Ale w sytuacjach kryzysowych musimy zmienić swoje zachowanie i dostosować się do nowej sytuacji. Kryzys klimatyczny wciąż trwa, a my musimy walczyć teraz z każdym kryzysem" – napisała pod wymownym zdjęciem.

"Dobra robota Greta", "i o to chodzi!", "dziękujemy" – pisali poruszeni jej inicjatywą fani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl