Gry dla dorosłych, które rozkręcą każdą imprezę. Przygotuj się na pytania i wyzwania

Gry dla dorosłych, które rozkręcą każdą imprezę. Przygotuj się na pytania i wyzwania

Gry dla dorosłych, które rozkręcą każdą imprezę. Przygotuj się na pytania i wyzwania
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
05.02.2018 10:43, aktualizacja: 05.02.2018 11:32

Gry planszowe to rozrywka nie tylko dla dzieci i młodzieży. Starsi miłośnicy "planszówek" zawsze znajdą nowe gry, które zapewnią dziesiątki godzin rozrywki. Jeśli dołożysz do tego odrobinę pikanterii, otrzymasz udaną imprezę dla dorosłych.

Poniżej znajdziesz kilka gier, których nie może zabraknąć podczas imprez w gronie znajomych. Dzięki nim nawet najmniej rozrywkowe towarzystwo wpadnie w wir zabawy.

Proste zasady, wciągająca rozgrywka
Największe zalety imprezowych gier to prostota i nieprzewidywalność. Nie musisz wertować kilkustronicowej instrukcji, by zacząć rzucać kością, wszystkie poniższe gry mają zasady, które każdy doskonale zna i szybko zorientuje się, na czym polega rozgrywka. Jednocześnie duża losowość sprawia, że gra nie znudzi się po pierwszej rozegranej partii i imprezowicze szybko przypomną sobie o niej na kolejnych spotkaniach. Wystarczy kilka osób chętnych do zabawy i odrobina dystansu do samego siebie, a każdy będzie się przy niej świetnie bawił. Liczy się poznanie innych graczy, przełamanie pierwszych lodów i dobra atmosfera.

Gra "Urodzinowa imprezka" to nieco zmieniona wersja popularnego "Chińczyka", w której gracze po przejściu na kolejne pola muszą wykonać zapisane na nim polecenia. Nie będzie to łatwe, ale najwytrwalsi dotrą do końca planszy. Gra "Ja jeszcze nigdy" polega na dobieraniu kart z zapisanymi stwierdzeniami, a następnie powiedzeniu, czy są prawdziwe, czy fałszywe. Każda odpowiedź wymusza od graczy wykonania konkretnego zadania. Karty mogą przedstawiać różne wypowiedzi, począwszy od prostego "Nigdy nie dostałem mandatu" aż po bardziej kłopotliwe w stylu "Nigdy nie byłem w klubie ze striptizem". W ten sposób sprawdzisz, co tak naprawdę wiesz o swoich znajomych, a przy okazji trochę się rozerwiesz.

Obraz
© Pixabay.com

Miłośników gier karcianych przekona również "Grzecznie czy Grzecznie". Zadaniem graczy jest wyłonienie najmniej i najbardziej grzecznej osoby z towarzystwa. Pomogą w tym specjalne karty z pytaniami. W zależności od odpowiedzi, gracze zbierają dodatkowe punkty. Ta osoba, która na końcu zbierze ich najwięcej, będzie zasługiwać na miano największego grzesznika. Jeśli nie możesz się zdecydować na konkretną zabawę, najlepiej sprawić sobie zestaw kilku imprezowych gier, które sprawdzą się w towarzystwie. Ich cena nie różni się zbytnio od pojedynczej planszówki, a zapewni większą różnorodność.

Obraz
© Fotolia

Te szczególne wieczory
Jeśli nie masz pomysłu na rozkręcenie imprezy, zawsze sprawdzi się prosta gra w butelkę z nieco zmienionymi zasadami. Zamiast oddawania fantów należy wykonać zadanie, które zapisano na jednej z wielu dołączonych do zestawu kart lub odpowiedzieć na pytanie. Przykładowym wyzwaniem może być wspólne zaśpiewanie piosenki lub nakłonienie którejś dziewczyny do zapisania swojego numeru telefonu szminką na klatce piersiowej. Ten, kto nie zdoła wykonać zadania, będzie musiał ponieść karę. Gry przeznaczone na wieczory kawalerskie i panieńskie stanowią dobry materiał na prezent, a przy okazji zapewnią dużo humoru i zabawy w tym wyjątkowym, imprezowym dniu.

Planszowe gry towarzyskie to doskonały sposób na rozkręcenie imprezy. Nic tak nie zbliża ludzi i nie przełamuje lodów jak sportowa rywalizacja. Jeśli szukasz pomysłu na wieczór, zaproponuj znajomym rozrywkę, która przypadnie im do gustu.

Źródło artykułu:WP Kobieta