Trwa ładowanie...
john travolta

Gwiazdy Hollywood o scjentologii. Po 30 latach ponownie opublikowano ich wypowiedzi dla magazynu "Scientology"

John Travolta, Priscilla i Lisa Marie Presley pojawili się w magazynie "Scientology" prawie 30 lat temu. Karen De La Carriere, była wyznawczyni sekty, zezwoliła na ponowne wydrukowanie zdjęć z ich wypowiedziami.

Share
Gwiazdy Hollywood o scjentologii. Po 30 latach ponownie opublikowano ich wypowiedzi dla magazynu "Scientology"
Źródło: Getty Images
d1895aw

Scjentologia w niektórych krajach europejskich została zdelegalizowana i jest uznawana za sektę. We Francji Kościół Scjentologii uznaje się za organizację przestępczą, a jego francuskiego przywódcę Alaina Rosenberga skazano na karę pozbawienia wolności.

Portal East News opublikował fragmenty wypowiedzi hollywoodzkich gwiazd na temat scjentologii, które pojawiły się 30 lat temu w magazynie "Scientology".

Gwiazdy o scjentologii

John Travolta, Priscilla czy Lisa Marie Presley to tylko kilka znanych osobowości, które zasłynęły jako zwolennicy scjentologii. Scjentologia zakłada, że człowiek posiada nieśmiertelną duszę, która reinkarnuje oraz że ludzie są z natury dobrzy. Zło motywują działaniem czynników zewnętrznych oraz traumatycznych doznań z poprzednich żyć.

d1895aw

I choć brzmi to jak science-fiction, scjentolodzy wierzą, że 75 milionów lat temu galaktyczny władca zwany Xenu przywiózł miliardy istot na Ziemię i wysadził je bombami wodorowymi. A dusze tych stworzeń do dziś pasożytują na ludziach i są przyczyną wielu negatywnych zjawisk. Mimo to, wiele gwiazd dało się przekonać tej ideologii, co widać w poniższych wypowiedziach:

John Travolta: "W styczniu 1975 roku pracowałem nad swoim pierwszym filmem w Durango w Meksyku. Podczas pięciu tygodni nagrań, jedna z aktorek zapoznała mnie z dianetyką. Wtedy zacząłem się w nią zgłębiać, działała. Pierwszy raz w życiu zdałem sobie sprawę z tego, że jest nadzieja".

Wypowiedzi gwiazd hollywood o scjentologii Getty Images
Wypowiedzi gwiazd hollywood o scjentologii Źródło: Getty Images

Priscilla Presley: "Nauka na wiele sposobów napędzała mnie do dalszego działania. Bez niej pewnie dawno bym się poddała. Jestem w stanie dotrzeć do obszarów kreatywności, które nigdy wcześniej nie były dla mnie dostępne. Jest to nie tylko przydatne w życiu codziennym, ale ma kluczowe znaczenie w zawodzie aktora".

d1895aw

Lisa Marie Presley: "Opiekuje się mną Celebrity Center. Opiekują się też innymi artystami. Ponieważ artyści mogą oddziaływać na szeroką skalę, zrozumienie ich jest niezwykle ważne. Uwielbiam całą atmosferę tego miejsca".

Wypowiedziała się również żona Travolty. "Dzięki scjentologii można poradzić sobie z każdym obszarem życia. Jest to sposób istnienia, który wykracza poza wszelkie sny i marzenia, jakie kiedykolwiek miałeś" - stwierdziła Kelly Preston. W 2009 roku zmarł jej syn. Krążyły pogłoski, że aktor odmówił leczenia chłopca z powodu przekonań religijnych.

Zobacz także: Siłaczki odc. 1. Nowy cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1895aw

Podziel się opinią

Share
d1895aw
d1895aw