UrodaHenna pudrowa brwi. Jak wykonać koloryzację?

Henna pudrowa brwi. Jak wykonać koloryzację?

Mówi się, że brwi są oprawą oczu. Coraz chętniej korzystamy z zabiegów, które mają podkreślić ich kształt i kolor. Dużą popularnością cieszy się henna pudrowa. Możemy ją wykonać zarówno w domowym zaciszu, jak i w salonie kosmetycznym. Jakie są jej zalety?

Henna pudrowa to popularny zabieg koloryzujący brwi
Henna pudrowa to popularny zabieg koloryzujący brwi
Źródło zdjęć: © Pexels

Czym jest henna pudrowa?

Stylizacja henną pudrową polega na podkreśleniu brwi, wzmocnieniu koloru, ale przede wszystkim odżywieniu włosków i skóry. Po zabiegu brwi będą wyraźniejsze i lśniące. Przy regularnym stosowaniu henny pudrowej zauważymy poprawienie kondycji włosów, staną się grubsze, gęstsze, a także wyrosną w miejscu, gdzie były ubytki. W przypadku henny pudrowej nie ma potrzeby stosowania utleniaczy takich jak amoniak czy nadtlenek wodoru, które niekorzystnie wpływają na strukturę włosa.

Wielu producentów henny pudrowej do zrobienia pasty, którą nakładamy na brwi, zaleca dodanie po prostu ciepłej wody. Formuła henny pozwala na stopniowanie intensywności koloryzacji.

Skład henny pudrowej opiera się na naturalnych składnikach. Przede wszystkich znajdziemy w nim lawsonię, roślinny pigment, który pochodzi ze sproszkowanych liści lawsonii. Jego głównym zadaniem jest zafarbowanie włosków i nadanie im wyrazistego koloru. Kolejny składnik to proszek indygo. Ma niebieskawy odcień, więc neutralizuje czerwony pigment lawsonii. W hennie pudrowej znajduje się również ekstrakt amla, który wzmacnia brwi, powoduje, że włoski są gęstsze i grubsze, a dodatkowo je nabłyszcza. Podobne działanie ma również proszek shikaki. Dzięki niemu brwi są bardziej miękkie i odżywione.

Henna pudrowa – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Henna pudrowa choć ma naturalny skład, to może uczulać. Dlatego na 48 godzin przez zabiegiem należy wykonać próbę alergiczną. Wystarczy nałożyć odrobinę pasty na przedramię lub za uchem, a po kilku minutach zmyć produkt. Jeśli w tym miejscu nie pojawią się niepokojące zmiany skórne, można bezpiecznie wykonać koloryzację henną pudrową.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: stany zapalne oczu, opuchlizna, małe niewygojone urazy m.in. otarcia, poparzenie słoneczne. Z zabiegiem należy się wstrzymać, gdy jesteśmy świeżo po zabiegu złuszczającym naskórek.

Efekt barwienia henną pudrową utrzymuje się na skórze nawet do 14 dni, a na włoskach około 4-5 tygodni. 

Henna pudrowa – jak wykonać zabieg w domu?

Przed zabiegiem koloryzacji dokładnie oczyść skórę i włoski za pomocą żelu do twarzy lub płynu micelarnego, następnie nałóż krem nawilżający dookoła brwi – dzięki temu zabezpieczysz miejsca, których nie chcesz pofarbować.

Do kieliszka wsyp około dwie łyżeczki henny pudrowej. Dodaj 2 łyżeczki ciepłej wody i mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji gęstej pasty. By ułatwić sobie pracę z henną, wyznacz najwyższe i najniższe punkty na brwiach. Za pomocą precyzyjnego pędzelka nanieś cienką, równą warstwę produktu, by uzyskać pożądany kształt. Aby efekt zabiegu henny pudrowej wyglądał naturalnie, zastosuj metodę gradientu, czyli początek brwi farbuj na końcu. Najpierw nałóż produkt na końcówkę brwi, a następnie przejdź przez środek, aż do najszerszej części przy nosie. Po upływie około 10 minut zwilż wacik higieniczny ciepłą wodą i zdejmij produkt. Warto zaznaczyć, że czas trzymania mieszanki warunkuje intensywność koloru. Jeśli chcemy mieć delikatną koloryzację, hennę można zmyć już po około 6 minutach.

Po zakończonej koloryzacji przez 24 godziny zrezygnuj z peelingów w okolicy oczu i brwi, a także nie pocieraj i nie drap pofarbowanych miejsc.

Henna pudrowa – cena zabiegu

W drogeriach stacjonarnych lub internetowych, zestaw do wykonania henny pudrowej to koszt około 20 zł i produkt wystarcza na kilkanaście użyć. Natomiast, jeśli decydujemy się na zabieg u profesjonalisty, np. w salonie kosmetycznym, to możemy zapłacić za niego od około 60 do 120 zł. W skład ceny wchodzi nie tylko koloryzacja henną, ale również geometria brwi i regulacja włosów.

Niebezpieczne tatuaże z henny

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)