Trwa ładowanie...
d3d70uj

Hillary Clinton cytuje Meghan Markle: "Kobiety nie muszą szukać swojego głosu. One mają głos"

Hillary Clinton wielokrotnie wyrażała publicznie swój szacunek wobec Meghan Markle. Jako wpływowa kobieta, która doskonale rozumie położenie księżnej Sussex, wspiera ją w każdej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan Markle zawsze mogła liczyć na wsparcie Hillary Clinton
Meghan Markle zawsze mogła liczyć na wsparcie Hillary Clinton (Getty Images)
d3d70uj

Meghan Markle nieustannie jest osądzana przez media i władze na całym świecie. Płeć i pochodzenie sprawiły, że stała się dla nich łatwym celem. W ogniu krytyki, zawsze mogła liczyć na wsparcie Hillary Clinton. Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych nawet cytuje księżną na swoich portalach w mediach społecznościowych.

Była sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych opublikowała na swoim profilu na Instagramie wypowiedź Meghan Markle: "Kobiety nie muszą szukać swojego głosu. One mają głos. Muszą tylko poczuć się wystarczająco silne, by go użyć i ludzie muszą chcieć go usłyszeć".

Te słowa padły z ust Markle w trakcie oświadczenia na Royal Foundation Forum, które złożyła w kontekście ruchów przeciwko molestowaniu Time's Up i #MeToo.

d3d70uj

Hillary Clinton wspiera Meghan Markle

Meghan Markle i Hillary Clinton od dawna darzą się wzajemnym szacunkiem. W listopadzie księżna Sussex zaprosiła Clinton do Frogmore Cottage, gdzie spędziły czas razem z synem Meghan Markle i księcia Harry'ego, który obecnie ma 8 miesięcy.

Hillary Clinton wstawiła się po raz pierwszy za Meghan, gdy ta jako 11-latka napisała list do Procter&Gamble, oskarżając ich reklamę pod hasłem "Kobiety walczą z tłustymi garnkami i patelniami" o seksizm. "Nie uważam, że to w porządku, żeby dzieci dorastały, myśląc, że mama robi wszystko" – mówiła wtedy nastoletnia Meghan w nagraniu telewizyjnym.

Była pierwsza dama poparła ją również w procesie przeciwko Mail on Sunday. Clinton mówiła wtedy, że głównymi przyczynami tego, że księżna Sussex stała się celem dla mediów, jest jej pochodzenie etniczne i płeć. Mówiła, że sposób, w jaki jest traktowana, jest niesprawiedliwy i łamiący serce.

"Ludzie nie wybierają, w kim się zakochają – po prostu się zakochują" – apelowała. Nazwała wtedy Meghan wspaniałą, młodą kobietą i powiedziała, że jako matka, chciałaby otoczyć ją swoją opieką i przytulić w tych trudnych chwilach.

Zobacz także: "Harry jest żałosny". Piers Morgan skrytykował oświadczenie księcia Sussex

d3d70uj

Zobacz także: "Notuję i wiem". Tak adwokat rozpoznaje nieszczerych klientów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d70uj

Podziel się opinią

Share
d3d70uj
d3d70uj