Trwa ładowanie...

Holecka dziś jest gwiazdą "Wiadomości". Nie uwierzycie, gdzie pracowała jako studentka

Danuta Holecka to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w kraju. Zanim jednak dostała pracę w TVP, w młodości imała się różnych zajęć.

Danuta HoleckaDanuta HoleckaŹródło: East News, fot: East News
d1pykhv
d1pykhv

53-letnia Danuta Holecka z TVP związana jest od 1993 roku - trafiła tam dzięki konkursowi na prezentera. W głównym wydaniu "Wiadomości" pojawiała się co jakiś czas, by następnie spędzić np. pięć lat w lokalnym oddziale stacji jako prowadząca formaty "Echa dnia" czy "Dziennik Regionów". Teraz jest jedną z większych gwiazd TVP. Ne jest tajemnicą, że dziennikarka bardzo sprzyja politykom Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe, Holecka z wykształcenia jest ekonomistką (skończyła studia na tym kierunku w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej). Do stolicy z rodzinnego Lidzbarka przeprowadziła się zresztą bardzo wcześnie – dziadek, który właśnie wrócił ze Stanów Zjednoczonych, opłacił jej internat oraz naukę w prestiżowej szkole sióstr nazaretanek.

"Studiowałam na SGH, bo chciałam mieć poważny zawód. Po studiach, kiedy szukałam pracy, dowiedziałam się z ogłoszenia, że Telewizja Polska ogłasza konkurs na dziennikarzy i prezenterów. Pomyślałam, że mogę spróbować. Poszłam, choć nie liczyłam, że się dostanę, tym bardziej, że były ogromne kolejki chętnych, a przesłuchania trwały kilka dni. Wkrótce przyszło zaproszenie z Woronicza na drugi etap. Następnego dnia mój mąż pojechał do telewizji i zobaczył, że jestem na liście przyjętych" - opowiadała prezenterka w wywiadach.

d1pykhv

Męża poznała w pracy

Zanim jednak trafiła do telewizji, jak wielu młodych Polaków musiała dorabiać sobie w inny sposób. Na studiach jeździła do pracy do Norwegii, gdzie pracowała przy warzywach. Tak zresztą poznała swojego męża, Krzysztofa Dunin-Holeckiego, który organizował te wyjazdy. Mężczyzna był wówczas żonaty, lecz dla przyszłej prezenterki rozwiódł się.

Praca za granicą nie była jedynym sposobem na zarobek dla Holeckiej. Co ciekawe, niegdyś dorabiała sobie jako... krupierka w kasynie.

W tej chwili Danuta Holecka nie musi martwić się o przyszłość. Jest jedną z czołowych dziennikarek TVP. Niedawno z powodu problemów zdrowotnych na pewien czas zniknęła z anteny, jednak już wróciła do prowadzenia "Wiadomości".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Filtry przeciwsłoneczne, których lepiej unikać. O tym pamiętaj w trakcie upałów

d1pykhv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pykhv