Trwa ładowanie...

Homofobia w Polsce. Marka stworzyła wyjątkową kampanię. "Miłość zwycięży"

Polska jest najbardziej homofobicznym krajem w Unii Europejskiej. Ten smutny wniosek płynie z najnowszego raportu ILGA-Europe. Jedna z polskich marek stworzyła kolekcję inspirowaną miłością i równością.

Share
RISK made in Warsaw z kampanią przeciw homofobii
RISK made in Warsaw z kampanią przeciw homofobii Źródło: Materiały prasowe
d2xy1j6

"Jaką miłość lubimy najbardziej? Każdą prawdziwą. A czego nie lubimy? Zasad społecznych oraz prawnych, które zakłamują, upupiają, krzywdzą, dyskryminują, marginalizują" – komunikują autorki polskiej marki RISK made in Warsaw w zapowiedzi najnowszej kolekcji. Marka zwraca uwagę na to, że zaledwie w 6 państwach Unii Europejskiej parom jednopłciowym odmawia się prawa do zawarcia małżeństwa. Polska jest jednym z nich.

Homofobia i pary jednopłciowe w Polsce

Niezalegalizowany związek musi mierzyć się z szeregiem konsekwencji prawnych. Partnerzy i partnerki nie mogą po sobie dziedziczyć, nie mogą obejmować siebie wzajemnie ubezpieczeniem zdrowotnym, wspólnie się rozliczać, zdecydować o leczeniu nieprzytomnego partnera lub partnerki, a także odmówić zeznawania przeciwko drugiej osobie w sądzie. Nie mogą nawet pochować swojej drugiej połówki po śmierci.

d2xy1j6

Partnerem kolekcji RISK for Love jest Kampania Przeciw Homofobii. Charakterystycznym elementem, który przewija się na produktach z tej serii, jest motyw tęczy. "Gdybym miała narysować flagę dla planety Ziemia, to byłaby to właśnie tęcza" – mówi Klara Kowtun, założycielka marki.

Celem było, żeby osoby noszące te ubrania manifestowały swoje poparcie dla społeczności LGBT. Nie bez powodu kolekcja wychodzi w czerwcu. Czerwiec to Miesiąc Dumy i właśnie wtedy odbywa się Parada Równości. Kolekcji towarzyszy sesja zdjęciowa, która przedstawia różne oblicza miłości. Każde z nich jest piękne.

**Zobacz także: Ranking ILGA Europe. Polska najbardziej homofobicznym krajem w UE. Michał Piróg: "Nienawidzimy siebie samych"**

 

**Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące** (( video_player http://wp.tv/?mid=2052757 true #adv=1# ))

 

**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl](https://dziejesie.wp.pl/){:external}**

d2xy1j6

Podziel się opinią

Share
d2xy1j6
d2xy1j6