Nie wszystkie znaki zodiaku odpoczną na emeryturze. Jest lista

Nie wszystkie znaki zodiaku odpoczną na emeryturze. Jest lista

Wiele osób wierzy, że znaki zodiaku mogą wiele powiedzieć o przyszłości
Wiele osób wierzy, że znaki zodiaku mogą wiele powiedzieć o przyszłości
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. JBR
28.12.2022 15:37, aktualizacja: 28.12.2022 19:08

Jesień życia to dla wielu osób moment, w którym przestają być aktywne zawodowo i znowu mają zdecydowanie więcej czasu. Jedni poświęcają się rodzinie, a inni rozwijają pasje. Sporo o tym, jak ktoś spędzi emeryturę, może powiedzieć znak zodiaku. Sprawdź, co mówi o twojej przyszłości.

Wielu ludzi wierzy, że znaki zodiaku mogą powiedzieć wiele o czyjejś osobowości i możliwej przyszłości, mogą więc wiele powiedzieć także o tym, jak w konkretnym przypadku najprawdopodobniej będzie wyglądała emerytura.

Część osób jesień życia spędzi bardziej aktywnie, a część wręcz przeciwnie, zdecydowanie będzie wolała zaszyć się w domu z ciepłą herbatą i dobrą książką. Co konkretny znak zodiaku mówi o twojej emeryturze?

Baran (21.03–19.04)

Wiodącą planetą tego znaku jest Mars, dlatego wiele zodiakalnych Baranów to osoby o zdecydowanych charakterach, stanowczo dążące do wyznaczonego celu. W skrajnych przypadkach mogą być agresywne, jednak z wiekiem zdecydowanie łagodnieją. Nie łagodnieje jednak chęć poznawania nowych rzeczy i swoisty instynkt zdobywcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na emeryturze Barana najprawdopodobniej będzie można rozpoznać, jako aktywnego seniora, który ponowny nadmiar czasu skrupulatnie sobie zagospodaruje. Albo zapisze się na kurs, który zawsze chciał zrobić, albo przystąpi do klubu seniora i znając jego umiejętności przywódcze, szybko zostanie jego szefem. Warto, aby skierował energię na własny rozwój, znudzeni dziadkowie spod znaku Barana mogą nadmiernie rozpieszczać wnuki, wtrącając się swoim dzieciom do ich wychowania.

Byk (20.04–20.05)

Byki twardo stąpają po ziemi i w życiu zawodowym starają się osiągnąć jak najwyższy status materialny. Zwykle w jesieni życia nie muszą martwić się o pieniądze, jednak chętnie, jeśli mogą, odkładają przejście na emeryturę. Są także bardzo rodzinne, starając się, aby bliskim nigdy nic nie brakowało, na czym - szczególnie, gdy będą już na emeryturze - skorzystają przede wszystkim wnuki. Dziadek lub babcia spod znaku byka chętnie będą spełniać ich zachcianki.

Byki osoby, które lubią konkretną rutynę, nie przepadają za zmianami. Na emeryturze raczej skupią się na rodzinie lub na ustaleniu nowego planu dnia, aby wszystko miało ustalony porządek. Zdecydowanie chętniej wyremontują mieszkanie niż wyjadą na wakacje.

Bliźnięta (21.05–20.06)

Bliźnięta całe życie są bardzo aktywne i uwielbiają spędzać czas w towarzystwie. Nie zmienia się to także na emeryturze, a wręcz przeciwnie - mając więcej czasu, starają się go spędzać z ludźmi.

Babcia lub dziadek spod znaku Bliźniąt zwykle są świetnymi towarzyszami dla swoich wnuków, chętnie im pomagają i doradzają. Emerytów spod tego znaku często można spotkać w kawiarniach, kinach lub na zorganizowanych wycieczkach czy kursach dedykowanych seniorom.

Rak (21.06–22.07)

Raki to zwykle osoby bardzo wrażliwe. Potrafią być zarówno empatyczne, jak i wyjątkowo humorzaste, co z wiekiem może się nasilać. W ich przypadku emerytura może sprawić, że poczują się niepotrzebne, odstawione na boczny tor, co może pociągnąć za sobą skłonności depresyjne.

Warto, aby rodzina seniorów spod znaku Raka zadbała o to, by wciąż czuli się ważni. Nawet jeśli szybciej się irytują i nie mają tyle cierpliwości, co kiedyś. Zaopiekowane potrafią być doskonałym oparciem dla dzieci i wnuków - nawet na emeryturze nie tracą umiejętności słuchania i wyciągania dobrych wniosków, co przy dużym doświadczeniu życiowym może pomóc uniknąć rodzinom wielu błędów.

Lew (23.07–22.08)

Lwy to często silne osobowości, pewne siebie, czasem nieco zarozumiałe, jednak wyjątkowo odważne i gotowe rzucić wszystko, by przyjść rodzinie z pomocą. Często dziadek lub babcia spod tego znaku to centralna postać w rodzinie, z której zdaniem liczą się wszyscy.

Na emeryturze zwykle nie zwalniają tempa, starając się żyć na tyle aktywnie, na ile im zdrowie pozwala. Nie boją się nowości, szybko dostosowują się do sytuacji i chętnie podróżują. W końcu po latach ciężkiej pracy mają na to czas, dlatego chętnie z tego korzystają.

Panna (23.08–22.09)

Panny to zwykle osoby dość spokojne, które na pierwszym miejscu stawiają rodzinę. Podobnie jest na emeryturze, gdy całą swoją uwagę koncentrują na dzieciach i wnukach. Warto, by czasem także pomyślały o sobie, by rodzina nie była przytłoczona dobrymi radami.

Emeryci spod tego znaku najlepiej czują się w znajomych miejscach, dość niechętnie ruszają się z najbliższej okolicy, skupiając się np. na pielęgnowaniu ogródków lub kwiatów w domu czy na balkonie, chętnie zaproszą kogoś do siebie, pod pretekstem kawy serwując obiad i ogromny deser, pakując resztę jedzenia na wynos.

Waga (23.09–22.10)

Wagi są bardzo empatyczne, często podchodzą do życia bardzo idealistycznie. Doskonale odnajdują się w roli dziadków, a ich wnuki zawsze mogą liczyć na to, że staną po ich stronie lub pocieszą, gdy rodzice czegoś zabronią.

Wagi to często osoby o artystycznej duszy, uwielbiające otaczać się pięknymi przedmiotami, dlatego na emeryturze często można te osoby spotkać w muzeach czy teatrach. Wolny czas chętnie wykorzystają na rozwój, dlatego emerytura i starzenie się nie spędzają im snu z powiek.

Skorpion (23.10–21.11)

To osoby, które mają tendencję do zamykania się w sobie i wybierania życia w samotności. Niestety, z wiekiem mogą się robić jeszcze bardziej pamiętliwe, starannie chowając w sercu konkretne zranienia. Dobrze, aby Skorpiony, które przechodzą na emeryturę nie chowały się w swoich czterech ścianach i jednak wychodziły do ludzi.

Spora w tym rola rodziny i znajomych. Warto czasem odłożyć na bok pewne kwestie i wyciągnąć rękę do obrażonego Skorpiona, wyciągając go na spacer czy wspólne wyjście do kina. Nawet jeśli film mu się nie spodoba, przynajmniej będzie miał na co ponarzekać, a to akurat często bardzo lubi robić.

Strzelec (22.11–21.12)

Osoby spod znaku Strzelca są zwykle bardzo odpowiedzialne i pracowite. Także i na emeryturze, niechętnie godząc się z upływającym czasem, starają się go jak najpełniej zagospodarować. Często zdecydowanie później przechodzą na emeryturę lub szukają dodatkowego zajęcia.

Rada dla Strzelca - warto pozwolić sobie na odpoczynek i zaakceptować, że czas zawsze będzie płynąć. O ile uczenie się nowych rzeczy i wyznaczanie kolejnego celu jest dobre, nie powinno się przesadzać. W końcu emerytura to także czas na przyjemności.

Koziorożec (22.12–19.01)

Koziorożce zwykle przez całe życie twardo stąpają po ziemi, skrupulatnie wszystko planują i dokładnie rozliczają z osiągnięć. Często w życiu zawodowym osiągają stanowiska kierownicze, co może wpływać także na rodzinę.

Także na emeryturze zwykle nie uznają kompromisów, nie lubią niespodzianek i dokładnie wszystko planują. Dobrze, aby te umiejętności skierowały np. w stronę planowania kolejnych wycieczek, a nie na wymaganie od dzieci i wnuków osiągania kolejnych sukcesów.

Wodnik (20.01–18.02)

Wodniki cenią sobie wolność i niezależność. To się nie zmienia nawet na emeryturze. Babcie i dziadkowie spod tego znaku mogą być rewelacyjnymi towarzyszami swoich wnuków, motywując je do działania.

Niestety fakt, że w życiu często idą "na żywioł" z wiekiem się nie zmienia, dlatego nie zawsze można liczyć na ich pomoc, a nadmierne wymuszanie pomocy np. przy opiece nad wnukami może się zakończyć awanturą i ucieczką Wodnika.

Ryby (19.02–20.03)

Ryby to często osoby o dwoistej naturze, a umiejętność słuchania i empatia przeplata się u nich z upartością. Seniorzy spod tego znaku potrafią więc świetnie zajmować się wnukami, chętnie pomogą, jednak gdy z czymś się nie zgadzają, potrafią się kłócić póki ktoś nie odpuści.

Warto aby na emeryturze Ryby zadbały nie tylko o otoczenie, ale i o samych siebie. Nie można przejmować się jedynie życiem innych, a jeśli ktoś w twoim otoczeniu zrzuca na ciebie zbyt wiele obowiązków, najlepiej odsunąć się, choćby na jakiś czas. Samotne ryby mogą mieć tendencję do życia cudzym życiem, chętnie np. kłócąc się z sąsiadami.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także