Trwa ładowanie...

Ida Nowakowska i Aleksander Sikora w roli gospodarzy "Repetytorium Maturzysty"

Prezenterzy "Pytania na Śniadanie" pomagają tegorocznym maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Share
Ida Nowakowska i Aleksander Sikora w roli gospodarzy "Repetytorium Maturzysty"Źródło: materiały partnera
d38anv5

Materiał Partnera: Telewizja Polska

Ida Nowakowska i Aleksander Sikora matury mają już za sobą. Prezenterka ukończyła Ogólnokształcącą Szkolę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie a prezenter jest absolwentem XII LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Świetne wyniki w nauce zapewniły obojgu miejsca na prestiżowych uczelniach w kraju i zagranicą. Ida Nowakowska ukończyła kierunek aktorstwa na elitarnym Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. W tym samym czasie, na UCLA, studiowała również na Wydziale Nauk Politycznych ze specjalizacją Relacje Międzynarodowe. Aleksander Sikora ukończył biologię i geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalista ds. zarządzania w turystyce.

W nowym cyklu TVP "Repetytorium Maturzysty" Ida Nowakowska i Aleksander Sikora są łącznikami pomiędzy uczniami a nauczycielami prowadzącymi audycje powtórzeniowe wybranych zagadnień z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie, na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Cykl edukacyjny "Repetytorium Maturzysty" to 70-minutowe audycje emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 10:20 w TVP HD (z powtórką w TVP Rozrywka). Lekcje prowadzą nauczyciele z renomowanych warszawskich liceów. W "Repetytorium Maturzysty" występują także psychologowie oraz trenerzy rozwoju osobistego, którzy poradzą, jak radzić sobie ze stresem podczas egzaminu oraz przeprowadzą specjalne treningi wspomagające zapamiętywanie dużych ilości materiału.

d38anv5

Cykl powtórzeniowy jest tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Centralną Komisją Egzaminacyjną.

Na antenach TVP cały czas emitowana jest Szkoła z TVP w odświeżonej formie dla klas podstawowych i ponadpodstawowych, dostępna na kanałach: TVP3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Kultura.

„Repetytorium Maturzysty” codziennie od 4 maja 2020 r. o godzinie 10:20 w TVP HD. Powtórki w TVP Rozrywka o godzinie 18:00. Lekcje dostępne także na VOD.TVP.PL.

Partnerem projektu jest Fundacja PGNiG.

Materiał Partnera: Telewizja Polska

d38anv5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38anv5
d38anv5