ModaIle kosztuje tania walizka? Warto wiedzieć, żeby nie przepłacić...

Ile kosztuje tania walizka? Warto wiedzieć, żeby nie przepłacić...

Ile kosztuje tania walizka? Warto wiedzieć, żeby nie przepłacić...
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
28.12.2017 10:41, aktualizacja: 29.12.2017 09:03

Trwają wyprzedaże – dzisiaj przygadamy się cenom walizek w zestawach i osobno. Ile powinna kosztować trwała i elegancka walizeczka na weekend sylwestrowy, a ile pełny zestaw dobrych walizek dla rodziny? Takie informacje warto zgromadzić przed zakupem. Czas na zaplanowanie bagażu.

Torba czy walizka?

Walizka jest trwalsza i lepiej chroni zawartość. Z kolei torba jest tańsza i zawsze będzie lżejsza. Na walizki naszą uwagę zwróciły przeceny o ponad połowę. Nasz hit to małe walizki, które teraz kosztują do 100 zł w świetnym wariancie, a wcześniej zapłacilibyśmy za nie prawie 280 zł. To się opłaca.

W niektórych regionach Polski ferie zaczynają się już za dwa tygodnie, a wiele osób planuje także wyjazdy noworoczne i zimowe. Tu sprawdzi się optymalny model walizki na kółkach, z lekkiego tworzywa i z wytrzymałymi kółkami. Wybierając walizkę na kółkach, zwróćmy uwagę na to, czy obracają się one dookoła własnej osi, a nie np. tylko w przód i w tył! W promocji, za dobrą walizkę zamiast 400 zł, zapłacimy nawet około 160 zł!

Nic się nie mieści? Najlepsze i największe walizy do 200 zł

W cenie do około 200 zł prawdopodobnie nie kupimy największej i najtrwalszej walizki z nowoczesnego tworzywa, ale model średni już tak, i to całkiem niezły. W tej cenie dostaniemy też pakowną walizkę z najtrwalszego materiału wykorzystywanego do produkcji walizek: policarbonu.

Pakowna waliza to skarb, choć bywa, że na długo musi pozostać w szafie. Wielka walizka chroni nas przed koniecznością targania ze sobą kilku mniejszych walizek lub torby, plecaczka i listonoszki. Takie walizki są teraz znacznie tańsze niż wiosną i latem.

Solidna walizka w dobrej cenie

Choć sezon urlopowy to teraz czysta abstrakcja, mamy kilka patentów, jak odrobinę przybliżyć myśli do lata. Znaleźliśmy kilka pakownych, niedużych walizek na kółkach w dobrych cenach. To pomysł na inspirujący do podróży prezent i dobra okazja, bo kiedy zrobi się ciepło – nie będzie ani takich cen, ani tak dużego wyboru, jak teraz. Przykładowe modele mamy w dobrych promocjach od 169 zł. Wiele z nich przeceniono o ponad połowę.

Zestaw walizek na każdą okazję

Rodzina podróżująca z dziećmi doskonale wie, jak trudno zabrać ze sobą wszystko to, co niezbędne. Najczęściej rzeczy rodziców zajmują tylko niewielką część całego rodzinnego bagażu. Ubrania na zmianę, zabawki, niezbędne przytulanki czy prezenty dla rodziny i bliskich — wszystko to musi zostać zabrane. Dobry zestaw walizek kupimy teraz nawet za 500 zł - w jego skład wchodzą 3 walizki. Wcześniej taki zestaw kosztował około 1 tys. zł.

Jaki zestaw wybrać na rodzinny, świąteczny wyjazd, aby z dobrych walizek skorzystać jeszcze wielokrotnie? Najlepiej zróżnicowany, odporny na zarysowania i trwały. Przydaje się tez możliwość szybkiego i łatwego usuwania zabrudzeń, a dla dzieci – najlżejsze modele.