Trwa ładowanie...

Imię może sprzyjać w osiągnięciu sukcesu? Eksperci sugerują, że tak

Wybór imienia dla dziecka to bardzo ważna kwestia, nad którą wielu rodziców długo się zastanawia. Okazuje się, że niektóre mogą mieć wpływ na osiąganie sukcesów m.in. w życiu zawodowym.

Te imiona mają sprzyjać osiąganiu sukcesówTe imiona mają sprzyjać osiąganiu sukcesówŹródło: Adobe Stock
d2lf5mq
d2lf5mq

Znaczenie imion zgłębiają przede wszystkim przyszli rodzice. Wiele osób wierzy, że decyzja może zaważyć na całym przyszłym życiu dziecka. Twierdzą bowiem, że imiona mają wpływ na to, jakim ktoś jest człowiekiem, a osoby noszące te same imiona często dostrzegają u siebie pewne wspólne lub przynajmniej podobne cechy charakteru.

Ogromną popularnością cieszą się więc księgi imion, w których z powodzeniem można odnaleźć nie tylko ich znaczenie czy pochodzenie, ale i przypisywane mu cechy. Według badań opublikowanych na platformie eToro, imię może wpływać także na to, czy ktoś osiągnie sukces zarówno zawodowy, jak i finansowy. Okazało się, że pewne imiona nieco bardziej niż inne temu sprzyjają.

Te imiona sprzyjają w osiągnięciu sukcesu

Jak stwierdził cytowany m.in. przez "The Sun" dyrektor zarządzający eToro - Iqbal V. Gandham, imię nie tylko pozwala odróżnić jedną osobę od drugiej, ale wpływa także na to, w jaki sposób inni nas postrzegają. "Przez lata przeprowadzono wiele badań, które wykazały silny związek między imieniem dziecka, a jego przyszłym sukcesem" - powiedział.

d2lf5mq

Wyniki przedstawione na platformie inwestycyjnej eToro to efekt przebadania inwestycji dokonywanych przez jej użytkowników. Dzięki temu wybrano imiona noszone przez osoby z największymi sukcesami. Na szczycie listy znalazły się męskie imiona, takie jak Andrzej, Aleksander i Krzysztof, a także żeńskie - Anna, Maria, Helena, Laura i Sara.

Najpopularniejsze imiona w Polsce

Na przestrzeni lat można zaobserwować, że także i w kwestii imion nadawanych dzieciom pojawiają się pewne trendy. O ile w latach 90. XX wieku oraz na początku nowego stulecia rodzice chętniej decydowali się na imiona nawiązujące do bohaterów popularnych zagranicznych seriali, tak od kilku lat można zaobserwować powrót do tradycyjnych polskich imion.

Co ciekawe, na podstawie danych pochodzących ze stron rządowych, w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion męskich i żeńskich nadawanych w Polsce znalazły się tylko dwa "imiona sukcesu" - Laura (nr 5) oraz Aleksander (nr 3 w zestawieniu).

Niezmiennie od jakiegoś czasu na szczycie listy najpopularniejszych imion dla dziewczynek można znaleźć Zuzannę, Zofię i Hannę, a wśród nowo narodzonych chłopców królują Antonii i Jan.

d2lf5mq

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Amerykanka zmieniła imię na Sexy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lf5mq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lf5mq