Blisko ludziIV. edycja kampanii społecznej diagnostyka jajnika. Sesja zdjęciowa z ambasadorką Magdą Gessler

IV. edycja kampanii społecznej diagnostyka jajnika. Sesja zdjęciowa z ambasadorką Magdą Gessler

IV. edycja kampanii społecznej diagnostyka jajnika. Sesja zdjęciowa z ambasadorką Magdą Gessler
Źródło zdjęć: © Forum

03.10.2018 22:10, aktual.: 04.10.2018 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2 sierpnia 2018 r. w Studio Tęcza w Warszawie odbyła się sesja zdjęciowa do IV. już edycji kampanii społecznej pod nazwą „Diagnostyka Jajnika”. Organizatorem kampanii jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości. Ambasadorką tegorocznej odsłony została polska restauratorka i osobowość telewizyjna, a przede wszystkim kobieta - Magda Gessler.

Nie bez przyczyny Organizacja Kwiat Kobiecości zaprosiła Magdę Gessler, która nierozłącznie kojarzy się z żywieniem. W tym roku kampania ma na celu zwrócić uwagę kobiet na objawy raka jajnika, które są łudząco podobne do problemów gastrycznych (objawy takie jak: powracające wzdęcia, nudności i wymioty, mogą być także przejawami choroby ginekologicznej).

Magda Gessler z zaangażowaniem uczestniczyła w tej ważnej i wyjątkowej sesji zdjęciowej. Po drugiej stronie obiektywu stanął duet fotografów Borys Synak & Sebastian Dziechciarz, którzy wykazali się jak zwykle pełnym profesjonalizmem i wyczuciem. Panowie wspierali Organizację Kwiat Kobiecości również w lutym br. przy sesji zdjęciowej do kampanii społecznej „Piękna, bo Zdrowa” (której ambasadorkami były Panie: Kasia Cerekwicka, Olga Borys, Julia Wieniawa, Agnieszka Więdłocha i Nicole Sochacki-Wójcicka).

„Kampania „Diagnostyka Jajnika” powstała dlatego, że co roku nowotwór jajnika diagnozuje się u ponad 3500 kobiet, z czego aż 2500 umiera. Trudno go wykryć, trudno mu przeciwdziałać, jednak nie ma nic gorszego niż bezczynność. Dlatego nawołujemy kobiety w każdym wieku, żeby oprócz cytologii pamiętały też o dopochwowym USG, dzięki któremu można wykryć zmiany na jajnikach. W tegorocznej odsłonie kampanii chcemy wzbudzić w kobietach nawyk dokładnej obserwacji ciała i reagowania na sygnały, które daje nam organizm.” – mówi Ida Karpińska, Prezes i założycielka Organizacji Kwiat Kobiecości.

Podczas kampanii będziemy dystrybuować bezpłatne badania pod kątem mutacji genu BRCA1 oraz zorganizujemy cykl dni otwartych w partnerskich placówkach medycznych w całej Polsce, gdzie kobiety będą mogły wykonać darmowe USG przezpochwowe.
Start kampanii 16 października 2018.

Kontakt:
Joanna Koczan tel. +48 605 534 396
Specjalista ds. marketingu i mediów
www.kwiatkobiecosci.pl
www.diagnostykajajnika.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także