Trwa ładowanie...

Jak często należy się kochać, aby jak najdłużej zachować młodość?

Od dawna wiadomo, że seks daje przyjemność i pomaga rozładować nadmierny stres. Teraz okazuje się również, że regularnie i odpowiednio dozowany, pomaga opóźnić procesy starzenia. Jest tylko jeden warunek.

Share
Naukowcy zbadali, jak często powinny się kochać kobiety, aby opóźnić proces starzenia
Naukowcy zbadali, jak często powinny się kochać kobiety, aby opóźnić proces starzeniaŹródło: 123RF
d4bw8ua

Większość z nas przez całe życie stara się dbać o atrakcyjny wygląd i świetne samopoczucie. Używamy dobrych kremów, ćwiczymy, stosujemy różne diety. Wszystko po to, by czuć się młodo i jeszcze młodziej wyglądać.

Seks ma działanie odmładzające

Ostatnie badania naukowe dowiodły, że seks może pomóc w zahamowaniu procesów starzenia oraz utrzymaniu organizmu w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

d4bw8ua

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazali, że uprawianie seksu co najmniej raz w tygodniu ma działanie odmładzające. Przeprowadzili badanie, w którym uczestniczyło 129 kobiet pozostających w stałych, długoletnich związkach. Sprawdzano także strukturę ich DNA, na podstawie badań krwi.

Najważniejsza jest regularność

Dla badaczy ważna była długość tzw. telomerów czyli zakończeń chromosomów. Okazuje się bowiem, że im telemory są dłuższe, tym człowiek biologicznie jest młodszy. Zakończenia chromosomów skracają się w wyniku używek, niezdrowej diety i braku aktywności fizycznej. 

Po przeprowadzeniu odpowiednich badań okazało się, że panie, które kochały się co najmniej raz w tygodniu, miały dłuższe telomery, czyli ich wiek biologiczny był niższy. Jednocześnie naukowcy stwierdzili, że dla zachowania młodości nie jest ważny stopień satysfakcji wynikający z bliskości, tylko częstotliwość współżycia. 

Miss Polski 2020. Rozmowa z Anną Marią Jaromin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bw8ua

Podziel się opinią

Share
d4bw8ua
d4bw8ua
Strona Główna WP