Blisko ludziJak często należy się kochać, aby jak najdłużej zachować młodość?

Jak często należy się kochać, aby jak najdłużej zachować młodość?

Naukowcy zbadali, jak często powinny się kochać kobiety, aby opóźnić proces starzenia
Naukowcy zbadali, jak często powinny się kochać kobiety, aby opóźnić proces starzenia
Źródło zdjęć: © 123RF
Aneta Malinowska

18.01.2021 18:43, aktual.: 03.03.2022 07:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dawna wiadomo, że seks daje przyjemność i pomaga rozładować nadmierny stres. Teraz okazuje się również, że regularnie i odpowiednio dozowany, pomaga opóźnić procesy starzenia. Jest tylko jeden warunek.

Większość z nas przez całe życie stara się dbać o atrakcyjny wygląd i świetne samopoczucie. Używamy dobrych kremów, ćwiczymy, stosujemy różne diety. Wszystko po to, by czuć się młodo i jeszcze młodziej wyglądać.

Seks ma działanie odmładzające

Ostatnie badania naukowe dowiodły, że seks może pomóc w zahamowaniu procesów starzenia oraz utrzymaniu organizmu w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego wykazali, że uprawianie seksu co najmniej raz w tygodniu ma działanie odmładzające. Przeprowadzili badanie, w którym uczestniczyło 129 kobiet pozostających w stałych, długoletnich związkach. Sprawdzano także strukturę ich DNA, na podstawie badań krwi.

Najważniejsza jest regularność

Dla badaczy ważna była długość tzw. telomerów czyli zakończeń chromosomów. Okazuje się bowiem, że im telemory są dłuższe, tym człowiek biologicznie jest młodszy. Zakończenia chromosomów skracają się w wyniku używek, niezdrowej diety i braku aktywności fizycznej. 

Po przeprowadzeniu odpowiednich badań okazało się, że panie, które kochały się co najmniej raz w tygodniu, miały dłuższe telomery, czyli ich wiek biologiczny był niższy. Jednocześnie naukowcy stwierdzili, że dla zachowania młodości nie jest ważny stopień satysfakcji wynikający z bliskości, tylko częstotliwość współżycia. 

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także