ycipk-1kl8n1

Jak często prać piżamę? Ta odpowiedź może was zaskoczyć

Zazwyczaj przywiązujesz uwagę do codziennego stroju, natomiast strój nocny idzie na dalszy plan. Pewnie teraz zastanawiasz się, kiedy ostatni raz go zmieniałeś? Sprawdź, jak często prać piżamę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak często powinniśmy zmieniać piżamę?
Jak często powinniśmy zmieniać piżamę? (123RF)
ycipk-1kl8n1

Jak często prać piżamę?

Profesorka Sally Bloomfield, przewodnicząca Międzynarodowemu Forum dot. Higieny Domu przekonuje, że im częściej pierzemy piżamę, tym lepiej. – Wszyscy nosimy na sobie pewne mikroorganizmy, które potencjalnie są dla nas szkodliwe, jeśli zostaną umieszczone w niewłaściwym miejscu lub jeśli wejdą w kontakt z innymi ludźmi – powiedziała w rozmowie z "The Guardian".

ycipk-1kl8n1

Jednak mało osób praktykuje codzienne pranie piżamy. Bloomfield proponuje zatem zmienianie piżam minimum raz w tygodniu. – Pranie powinno wtedy pomóc pozbyć się wszystkich drobnoustrojów" - tłumaczy.

Jeśli rzadko zmieniamy strój nocny, zarazki mogą przenieść się na inne części garderoby, na przykład bieliznę, którą nosimy przy skórze.

Firma Ergoflex przeprowadziła badanie na 2 410 brytyjskich par w wieku od 18 do 30 lat. Okazało się, że mężczyźni zazwyczaj noszą tę samą piżamę przez 13 dni, natomiast kobiety przez 17 dni.

ycipk-1kl8n1

Najczęstszymi wymówkami wśród pań były, że noszą kilka różnych piżam naprzemiennie (54 proc.) oraz "mam piżamę na sobie ledwo przez kilka godzin w nocy" (51 proc.). U panów wyjaśnienie było zupełnie inne - "nie zajmuję się praniem, więc po prostu zakładam to, co jest pod ręką". Tak zagłosowało 73 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Malowanie ścian to prosty i efektowny "Patent na Remont"!

ycipk-1kl8n1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1kl8n1

ycipk-1kl8n1
ycipk-1kl8n1