Ile powinien trwać stosunek? Seksuolodzy policzyli

Ile powinien trwać stosunek? Seksuolodzy policzyli

Wiele par zadaje sobie pytanie, jak długo powinien trwać stosunek?
Wiele par zadaje sobie pytanie, jak długo powinien trwać stosunek?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Adene Sanchez Yuri Arcurs YAPR
03.02.2024 16:43, aktualizacja: 03.02.2024 17:08

Na udany seks wpływa wiele czynników. Chyba każdy jednak choć raz zastanawiał się, jak długo powinien trwać satysfakcjonujący stosunek. Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać grupa ekspertów. Co ustalili?

Udane pożycie to ważny element w życiu wielu osób. Szczególnie w stałych związkach pary podkreślają, że seks spaja ich relację. Nieraz jednak w głowach pojawia się pytanie, jak długo powinno trwać zbliżenie, aby w pełni usatysfakcjonowało obie strony.

Odpowiedzi postanowiła poszukać grupa seksuologów, a swoimi spostrzeżeniami podzielili się na łamach "Journal of Sexual Medicine". Podali tam przedziały czasowe, które - według ich ustaleń - mogą zapewnić satysfakcjonujące zbliżenie.

Ile powinien trwać udany stosunek?

Jak twierdzą eksperci - długość stosunku zależy od wielu czynników, a wpływ na to ma nie tylko płeć, ale też samopoczucie danego dnia czy dieta. Uczestniczący w badaniu seksuolodzy postanowili jednak określić pewne ramy czasowe, pozwalające sprecyzować, czy seks był odpowiedni, za krótki lub zbyt długi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

I tak okazało się, że trwający 1-2 minuty stosunek z penetracją był za krótki. Z kolei ten, który trwał od 10 do 30 minut, był za długi. Za odpowiedni uznano seks trwający od 3 do 7 minut, a najbardziej pożądanym czasem było zbliżenie o długości od 7 do 13 minut.

Czas jest drugorzędny

Warto jednak pamiętać, że wyniki badania powinny być traktowane jako ciekawostka. Seks ma sprawiać przyjemność, dlatego najważniejsze jest dobre samopoczucie zarówno twoje, jak i partnera czy partnerki. Dlatego ważne, aby otwarcie rozmawiać ze o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a także wsłuchiwać się w słowa drugiej strony.

Podstawą udanego życia i pożycia jest przede wszystkim komunikacja, szczerość i dbałość o komfort obu stron. Bez tego nawet najskuteczniejsze techniki seksualne nie przyniosą spełnienia.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta