Jak dobrać odpowiedni krem na noc?
Zdrowy sen jest najlepszym kosmetykiem. Nocą regeneruje się nie tylko organizm, ale i skóra, dlatego tak ważne jest wysypianie się. Po zarwanej nocy jesteśmy mniej odporni na infekcje, mamy podkrążone i popuchnięte oczy, a skóra wydaje się zmęczona.
Zdrowy sen jest najlepszym kosmetykiem. Nocą regeneruje się nie tylko organizm, ale i skóra, dlatego tak ważne jest wysypianie się. Po zarwanej nocy jesteśmy mniej odporni na infekcje, mamy podkrążone i popuchnięte oczy, a skóra wydaje się zmęczona.
Przed położeniem się spać pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu skóry na noc. Podczas snu naskórek szybciej się regeneruje, a zawarte w kremach na noc, specjalne substancje są dobrze wchłaniane. Skóra odpoczywa od makijażu, a więc może efektywnie wykorzystywać dobroczynne składniki „nocnych kremów”.
Nie wszystkie jednak kobiety stosują taką pielęgnacje. Jedne wykorzystują kremy przeznaczone do pielęgnacji w ciągu dnia, inne ograniczają się tylko do umycia twarzy, a niektóre zasypiają w pełnym makijażu, który zmywają dopiero rano. Kremy przeznaczone na noc posiadają w swoim składzie przeciwutleniacze, które dzielnie walczą z wolnymi rodnikami, zapobiegając tym samym starzeniu się skóry, która na długi czas zachowuje swoją młodzieńczą sprężystość.
Kremy na noc mają za zadanie odżywić skórę, odpowiednio ją nawilżyć i ochronić przed utratą wilgoci. Nie oznacza to jednak, że ich konsystencja musi być tłusta i ciężka, a aplikacja niekomfortowa. Wszystko zależy od rodzaju skóry i wieku. W zależności czy skóra ma tendencje do przetłuszczania, jest nadmiernie sucha czy też tworzą się na niej widoczne zmarszczki, kremy na noc posiadają różne konsystencje oraz bogactwo zawartych w nich składników.
Skóra sucha potrzebuje kremu, który zatrzyma w niej wilgoć i jednocześnie opóźni oznaki starzenia (skóra sucha starzeje się szybciej). Kremy te mają przeważnie cięższą konsystencje, niż kremy przeznaczone dla cery tłustej i łojotokowej, a w swoim składzie zawierają m.in. retinol i aminokwasy. Z kolei cerze tłustej pomoże „lekki” krem, który uniemożliwi gruczołom nadmierną produkcję sebum jednocześnie nie zatykając porów. Kolejnym kryterium wyboru odpowiedniego kremu na noc jest wiek. Jak wiadomo skóra w nocy wchłania jak gąbka składniki zawarte w kremie, dlatego też możemy być pewne, że regularne stosowanie kremu pomoże zatrzymać czas i sprawi, że skóra o wiele dłużej będzie cieszyła się sprężystością. Oczywiście skóra nastolatki, trzydziestolatki i sześćdziesięciolatki potrzebuje innych składników.
Młode dziewczyny i kobiety, które nie ukończyły 25 roku życia z reguły nie muszą stosować kremów ze składnikami przeciwzmarszczkowymi, aczkolwiek nie jest to regułą. Gdy kobieta zbliża się do 25 roku życia mogą, ale nie muszą pojawić się pierwsze zmarszczki mimiczne, a skóra powoli acz sukcesywnie traci swoją jędrność. Do trzydziestego roku życia warto stosować kremy mające w swoim składzie m.in. witaminę C, bogactwo minerałów i kwasy owocowe AHA (działanie złuszczające). Kobiety po trzydziestce powinny wybrać krem z witaminami A, C, E, kwasami owocowymi AHA i koenzymem Q10 charakteryzującym się skutecznym działaniem przeciwzmarszczkowym.
Zbliżając się do czterdziestki trzeba wytoczyć ciężkie działa. Zmarszczki są wtedy coraz głębsze i bardziej widoczne, skóra traci jędrność i blask. Wybierając krem trzeba zwracać uwagę na jego skład. Powinny się w nim znajdować przede wszystkim ceramidy i proteiny, witaminy A, C, E, koenzym Q10, retinol, mikroelementy i kwas foliowy. Kremy dla cery dojrzałej są silnie skoncentrowane, a stosowane regularnie wykazują skuteczność. Kremy na noc dla pań po 50 roku życia dodatkowo zawierają kwas glikolowy i fitoestrogeny (hormony roślinne).
Zanim nałożysz krem
• Wykonaj dokładny demakijaż. Do wyrobu masz mleczka żele i toniki. Nie zapomnij o wieczornym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry twarzy.
• Jeżeli twoje oczy są zmęczone i opuchnięte zastosuj łagodząco-regenerujący żel lub krem pod oczy i na powieki.
• Nałóż krem wykonując delikatny masaż opuszkami palców. * Polecane kremy na noc*
Wiek 25+
Iwostin, Krem odżywczy na noc z witaminami C i E (cena ok. 35 zł)
Clarins, Multi-Active Nuit Prevention Plus (cena ok. 200 zł)
Garnier, NutriDermist, Regenerujący krem na noc (cena ok. 32 zł)
Clinique, Repairwear, Intensive Night Cream (cena ok. 225 zł)
Yves Rocher, Pro-Rétinol 100% Végétal, Minuit (cena ok. 55 zł)
Wiek 35+
La Roche Posay, Redermic (cena ok. 80 zł)
Clinique, Repairwear, Lift Firming Night Cream (cena ok. 290 zł)
RoC, Retin-Ox, Intensive Anti-Wrinkle Care Night (cena ok. 85 zł)
Avon, Anew Alternative, Intensive Age Treatment Night (cena 79,90 zł)
Avene, Ystheal+ Emulsion (cena ok. 85 zł)
Wiek 45-50+
Oceanic, Intensywny Lifting 3D Koncentrat krem na noc 50+ AA (cena ok. 27 zł)
Nivea Visage, Expert Lift (cena ok. 65 zł)
Dax Cosmetics, Perfecta Regeneracja 60+ (cena ok. 20 zł)
Dax Cosmetics, Yoskine 50+ (cena ok. 70 zł)
Lirene Dermoprogram, Ideale, Skin Duo-Activation 45+ (cena ok. 50 zł)