Jak myć okna? Prosty trik z gąbką pozwoli zaoszczędzić wiele czasu

Jak myć okna? Prosty trik z gąbką pozwoli zaoszczędzić wiele czasu

Jak myć okna? Prosty trik z gąbką pozwoli zaoszczędzić wiele czasu
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta
12.11.2019 19:23, aktualizacja: 12.11.2019 20:21

Jak myć okna, nie tracąc na to całego dnia? W końcu czyszczenie ram okien i drzwi może być koszmarem, szczególnie wtedy, gdy próbuje się to zrobić w trudno dostępnych miejscach. Mamy na to sposób.

Aby dokładnie wyczyścić ramy okien czy drzwi, potrzebujesz jedynie gąbki do naczyń, flamastra, ostrego noża i wody z ulubionym detergentem. Nasza metoda sprawi, że zrobisz to szybko i natychmiast zauważysz efekty.

Czyszczenie ram okien i drzwi – mamy na to sposób

Umieść gąbkę do mycia naczyń przy ramie okna, najlepiej w dolnej części. Następnie zaznacz jej wypukłości czarnymi liniami. Weź ostry nóż i natnij gąbkę w zaznaczonych miejscach, uważając, aby nie przeciąć jej na wylot. Wypłucz ją w wodzie z mydlinami lub detergentem i przesuwaj energicznie po panelu okna.

W kilka minut sprawisz, że to, co kiedyś było zabrudzoną ramą, będzie wyglądało jak nowe. Gąbka wyczyści wszystkie trudno dostępne miejsca. Dzięki jej nowemu, elastycznemu kształtowi dostanie się tam, gdzie nie mogła dostać się wcześniej.

Ta sprytna metoda z pewnością ułatwi ci sprzątanie. Szczególnie jesienią, kiedy za oknem jest chłód i nietrudno o przeziębienie.

Obraz
© 123RF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta