Trwa ładowanie...
dtjclgg

Jak nawilżać skórę mieszaną? Sekretem jest skład kosmetyku. Zobacz, co powinien zawierać

Jeżeli przez całe życie używałaś matującego kremu do cery mieszanej, zaryzykuj zmianę. Od tej pory codziennie wcieraj lekki, nawilżający kosmetyk. Brzmi rewolucyjnie? Jesteśmy pewne, że będziesz zachwycona rezultatem.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Krem anti aging warto stosować jeszcze przed 30 rokiem życia
Krem anti aging warto stosować jeszcze przed 30 rokiem życiaŹródło: Shutterstock.com
dtjclgg

Tłusta na czole, nosie i brodzie, ale odwodniona na policzkach? To skóra mieszana. Wydaje się problematyczna w pielęgnacji, ale niech cię nie zmyli pierwsze wrażenie. Potrzeby skóry mieszanej niczym nie różnią się od wymagań pozostałych rodzajów skóry. Co więcej, w przypadku skóry mieszanej nawilżanie jest do tego stopnia ważne, że główną przyczyną nadprodukcji sebum jest brak równowagi hydrolipidowej w wyniku wysuszenia naskórka. Warto więc wybierać nawilżające kosmetyki do cery mieszanej – skuteczne, ale o lekkiej konsystencji. Jeżeli do tego będą mogły pochwalić się właściwościami przeciwzapalnymi, dzięki którym pozbędziesz się wyprysków i stanów zapalnych, będziesz na najlepszej drodze do pięknej skóry.

Każda kobieta powinna posiadać w swojej kosmetyczce krem na dzień i krem na noc. Kosmetyki te różnią się od siebie składem, właściwościami i konsystencją. iStock.com
Każda kobieta powinna posiadać w swojej kosmetyczce krem na dzień i krem na noc. Kosmetyki te różnią się od siebie składem, właściwościami i konsystencją.Źródło: iStock.com, Fot: macniak

Stosunkowo niedawno dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że nie tędy droga, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z jej nadmiernego przetłuszczenia, co… z przesuszenia naskórka. Najtrafniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu najlepiej sprawdzi się krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia wymarzoną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ulgę przesuszonym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy nie ma właściwości komodogennych - nie powoduje powstawania wągrów. Stosowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest zwiększanie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra w pełni wykorzystuje moc składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadaktywnością gruczołów łojowych.

Nawilżający krem do cery mieszanej nie musi potęgować przetłuszczania strefy T. Jeśli wybierzesz kosmetyk na bazie skutecznych, ale niekomodogenych składników, możesz spodziewać się poprawy wyglądu cery. Chyba warto zaryzykować?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dtjclgg

Podziel się opinią

Share
dtjclgg
dtjclgg