Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Pomoże tani produkt z apteki

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Pomoże tani produkt z apteki

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Istnieje prosta sztuczka
Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Istnieje prosta sztuczka
Źródło zdjęć: © Getty Images
29.06.2022 19:52, aktualizacja: 29.06.2022 21:23

Upały w Polsce nie odpuszczają. Lekarze radzą, by nie wychodzić bez potrzeby w czasie największego słońca. Ale jak poradzić sobie z wysokimi temperaturami, kiedy w mieszkaniu też robi się nieznośnie gorąco? Okazuje się, że skuteczną metodą jest produkt, który znajdziemy w każdej aptece za jedyne pięć złotych.

Wysokie temperatury, duchota i żar lejący się z nieba sprawiają, że najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu. Słusznie - w godzinach największej spiekoty najlepiej unikać wychodzenia bez potrzeby. Jeśli już musimy to zrobić, koniecznie trzeba pamiętać o nakryciu głowy, stosowaniu kremu z filtrem i regularnym nawodnieniu.

Skuteczny trik na to, jak ochłodzić mieszkanie w upał. Wystarczy tani produkt

Co jednak zrobić, jeśli mieszkanie szybko się nagrzewa? Jeśli jest położone od południowej strony budynku, możemy przez większość dnia cierpieć z powodu upału. Jak sobie z tym radzić?

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno i montaż klimatyzacji lub na przenośny klimatyzator – skutecznie ochłodzi on pomieszczenie, jednak to niemały wydatek. Niektórzy ratują się więc wiatrakiem. Może on przynieść ulgę, ale problem w tym, że nie ochładza on pomieszczenia, tylko wprawia powietrze w ruch, co daje rześkość. Warto więc poratować się czymś dodatkowym.

Niektórzy zasłaniają rolety lub zasłony, by powstrzymać wpadające do środka promienie słoneczne. Jest to dobry sposób, jednak istnieje skuteczniejsze rozwiązanie. Wystarczy kupić w aptece specjalną ratowniczą folię NRC, czyli koc termiczny i zamocować go w oknie srebrną stroną na zewnątrz. Powłoka będzie odbijać promienie słoneczne, dzięki czemu w mieszkaniu będzie chłodniej.

O tym pamiętaj w czasie upału. Często popełniamy ten błąd

Dobrze też pamiętać, że otwieranie okien nie pomoże w zmniejszeniu temperatury w mieszkaniu. Przeciwnie - wpuścimy do środka gorące powietrze z elewacji budynku. Latem najlepiej wietrzyć dom w nocy, kiedy temperatury są niższe.

Oprócz tego ulgę w ciągu dnia przyniosą nam chłodne prysznice. Nie należy również zapominać o piciu dużej ilości wody.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (72)
Zobacz także