Blisko ludziJak się dobrze przygotować do ślubu w sierpniu i wrześniu

Jak się dobrze przygotować do ślubu w sierpniu i wrześniu

Skoro już wiadomo, że najpopularniejsze wśród par przygotowujących się do ślubu miesiące to sierpień i wrzesień, zrozumiałe jest, że prawdziwym wyzwaniem jest dobre przygotowanie się do wypadających wtedy ceremonii. Bo skoro tak wiele par w tym samym czasie walczy o jak najlepszą obsługę, salę weselną i godzinę ceremonii, warto wiedzieć, jak zwiększyć swe szanse na wywalczenie tego, co najlepsze. Poniżej zatem kilka rad i zasad, którymi powinna się kierować roztropna panna młoda.

Jak się dobrze przygotować do ślubu w sierpniu i wrześniu
Źródło zdjęć: © 123RF

08.04.2013 | aktual.: 26.04.2013 12:44

Skoro już wiadomo, że najpopularniejsze wśród par przygotowujących się do ślubu miesiące to sierpień i wrzesień, zrozumiałe jest, że prawdziwym wyzwaniem jest dobre przygotowanie się do wypadających wtedy ceremonii. Bo skoro tak wiele par w tym samym czasie walczy o jak najlepszą obsługę, salę weselną i godzinę ceremonii, warto wiedzieć, jak zwiększyć swe szanse na wywalczenie tego, co najlepsze. Poniżej zatem kilka rad i zasad, którymi powinna się kierować roztropna panna młoda.

Jeśli do ślubu zostało jeszcze dużo czasu... Jeśli do ślubu wypadającego w sierpniu lub wrześniu zostało jeszcze wiele czasu - wcale nie zostało go tak wiele. Kto przyjmie taką postawę i od razu zacznie przygotowania, ma dużą szanse uniknąć przykrych rozczarowań. W sierpniu i wrześniu odbywa się w Polsce bardzo wiele ślubów, większa jest więc konkurencja wśród par starających się o jak najlepszą salę weselną i usługodawców.

Kto chce zdobyć najlepsze, musi być pierwszy. Warto więc zacząć przygotowania nawet rok wcześniej, by być pewnym zwycięstwa. Przezorni i roztropni narzeczeni, którzy zaczną przygotowania tak wcześnie, narazić się mogą rzecz jasna na próby zbywania przez usługodawców, którzy mogą usiłować ich przekonać, że jest jeszcze bardzo wiele czasu, a nawet, że nie prowadzą jeszcze kalendarza swych zajęć na tak wiele miesięcy do przodu, ale warto być stanowczym, spokojnym i zdecydowanym i racjonalnie uargumentować swe potrzeby.

Potwierdzają to liczne historie par, które uwierzyły firmom, że za wcześnie do nich wystąpiły - gdy bowiem pary wróciły w poleconym im terminie, przekonały się, że dawno już wszystko jest zajęte i zamówione przez inną bardziej zdecydowaną parę narzeczonych.

Podobną stanowczością warto się wykazać również podczas negocjacji w kancelarii parafialnej - bo od godziny ceremonii zależy naprawdę wiele - jeśli bowiem ceremonia odbędzie się zbyt wcześnie, pojawi się problem, jak zagospodarować czas między jej zakończeniem a rozpoczęciem wesela.

Narzeczeni powinni też być przygotowani na ofiarowanie wszędzie zadatku na poczet usług czy ceremonii, by mieć pewność, że nikt nie zajmie im tego, co udało im się zdobyć. Jeśli uda się zawczasu wszystko zorganizować, co kilka miesięcy – a przed terminem ślubu nawet co kilka tygodni - należy sprawdzić, czy wszystko jest dobrze zamówione, czy nic się nie zmieniło i czy nie ma żadnych niespodzianek.

Jeśli do ślubu jest czasu niewiele...

Jeśli do sierpnia i września zostało niewiele czasu, warto chyba ponownie przemyśleć kwestię wyboru terminu ślubu. Ślub w sierpniu lub wrześniu byłby zapewne piękny, ale obok plusów takiego wyboru jest też wiele minusów. Kto natomiast koniecznie jest zdecydowany na ten okres, a zaczyna przygotowania zaledwie na kilka tygodni wcześniej, musi być przygotowany na konieczność pójścia na liczne kompromisy. Niemniej i na nie są sposoby. Ceremonia ślubu w kościele będzie musiała odbyć się w tym "trudniejszych" godzinach, im kościół jest ładniejszy i popularniejszy wśród młodych par.

Jednak można przecież wziąć ślub w innym kościele - nawet poza parafią panny i pana młodego (po uzyskaniu zgody w obu parafiach, co powinno być tym prostsze, im bardziej niekorzystne godziny ceremonii są w nich proponowane), można poszukać kościoła w małej miejscowości (czasem można znaleźć tam prawdziwe perełki), lub też takiego, w którym odbywa się akurat jakiś remont - na czas ceremonii rusztowania i remontowane miejsca można ładnie zasłonić, a zdolny fotograf i kamerzysta na pewno poradzi sobie ze zdjęciami tak, by nie było na nich widać nic nieładnego.

Podobnie znaleźć można kilka sposobów na zorganizowanie dobrego wesela. Na parę miesięcy przed sierpniem i wrześniem wszystkie najlepsze sale weselne będą już zarezerwowane, ale nie będzie to raczej dotyczyć restauracji - bo te są na ogół za małe na pomieszczenie większej ilości gości, dlatego można pomyśleć o weselu w mniejszym gronie, które mogłoby się zmieścić w wybranej restauracji. Na niedobory usługodawców sposobem może być natomiast poproszenie o pomoc krewnych i znajomych - zdjęcia zrobić może ktoś z rodziny, kto ma dobry aparat lub zdolności i pasje, podobnie makijaż i fryzurę może wykonać znajoma osoba, która ma doświadczenie, samochodu też nie trzeba koniecznie wypożyczać, bo można wybrać samochód osoby zaprzyjaźnionej, tylko odpowiednio ładnie go udekorować.

(bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)