WP

Jak usunąć zapach spalenizny z mikrofalówki?

Mikrofalówka to bardzo przydatne urządzenie AGD, która pozwala na szybkie podgrzewanie posiłków, rozmrażanie i grillowanie. Zdarza się jednak, że jedzenie się przypali, a wtedy we wnętrzu kuchenki mikrofalowej będzie unosił się długotrwale nieprzyjemny zapach spalenizny. Oto kilka sposobów, jak się go pozbyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brzydkie zapachy z mikrofalówki usunie cytryna
Brzydkie zapachy z mikrofalówki usunie cytryna (iStock.com, Fot: Qwart)
WP

Jednorazowe przypalenie w mikrofalówce

Jeśli zapach spalenizny pochodzi z jednorazowego przypalenia, a osoba korzystająca z kuchenki mikrofalowej zareaguje natychmiast, możliwe, że wystarczy dokładne wywietrzenie. Jedyne co należy zrobić to otworzyć na oścież drzwiczki mikrofali i otworzyć okno, a nawet sprowokować delikatny przeciąg.

Smród spalenizny powinien zniknąć z wnętrza kuchenki mikrofalowej już w kilka minut. Dla utrwalenia efektu warto pozostawić drzwiczki otwarte na cały dzień czy noc.

WP

Sposoby na zapach spalenizny w mikrofali

Jeśli wymieniona metoda zniwelowania zapachu spalenizny w mikrofalówce się nie sprawdzi lub użytkownik zignoruje smród. Warto posiłkować się sprawdzonymi metodami.

Jednym z nich jest użycie sposobu, który stosowany jest również także w piekarnikach i innych urządzeniach grzewczych. Chodzi oczywiście o działanie parą wodną z aromatem cytrynowym. Wszystko, co trzeba zrobić to nalać do miseczki wody z kilkoma kawałkami cytryny i podgrzać w mikrofalówce przez około 4 – 5 minut. Uwolniona para wodna nie tylko zmieni zapach na świeży cytrynowy, ale da bardzo pozytywne skutki uboczne. Sprawi bowiem, że zalegający na talerzu i ściankach kuchenki mikrofalowej brud zmięknie i będzie łatwiejszy do usunięcia. Warto, zaznaczyć, że zapach spalenizny pochodzi przede wszystkim z resztek jedzenia.

Innym sposobem, choć o takim samym działaniu, jest podgrzanie wody z 2 – 3 łyżkami stołowymi sody oczyszczonej. W tym przypadku zapach spalenizny w kuchence mikrofalowej zostanie zniwelowany, a we wnętrzu nie pozostanie żaden innych zapach w zamian.

WP

Funkcja redukcji zapachu spalenizny w mikrofalówce

Część mikrofalówek posiada funkcję samodzielnego usuwania brudu i brzydkich zapachów z wnętrza. Są to oczywiście urządzenia droższe, ale bardzo wydajne i wygodne dla użytkowników. Warto sprawdzić, czy akurat nasza kuchenka mikrofalowa takiej opcji nie ma lub tego typu urządzenie zakupić.

Cały proces polega na wciśnięciu odpowiedniego guzika. Wtedy kuchenka mikrofalowa zaczyna się oczyszczać za pomocą pary wodnej. Kolejny krok to osuszanie. Cały program trwa około 15 minut, a mikrofalówka pozostaje świeża, czysta i bez śladu brzydkich zapachów.

Nie tylko spalenizna – brzydkie zapachy w mikrofali

WP

Niemiły zapach w mikrofalówce nie musi pochodzić z przypalonego jedzenia. Często same posiłki pozostawiają intensywne zapachy w kuchence.

Wyżej wymienione sposoby można zatem wykorzystać w przypadku robienia popcornu, podgrzewania ryby czy bardzo aromatycznych dań z bukietem przypraw. Mikrofalówkę warto wywietrzyć między podgrzewaniem kolejnych dań tak, aby jedno nie przeszło zapachem drugiego. W przeciwnym razie będzie nie tylko niearomatyczne, ale i niesmaczne.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP