Jak wieszać rolkę papieru? Większość robi to źle. Roznosisz w ten sposób miliony zarazków

Jak wieszać rolkę papieru? Większość robi to źle. Roznosisz w ten sposób miliony zarazków

Jak wieszać papier?
Jak wieszać papier?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
11.01.2024 13:26, aktualizacja: 12.01.2024 12:36

Czy sposób wieszania rolki w toalecie ma aż takie znaczenie? Okazuje się, że dla wielu zdecydowanie tak. Kłótnie na ten temat trwają bowiem od lat. Ekspertka od etykiety postanowiła raz na zawsze rozprawić się z tym nurtującym problemem.

Najprawdopodobniej każdy z nas choć raz musiał wymienić rolkę papieru toaletowego na nową. Internauci często zastanawiają się, jak zrobić to prawidłowo. Teraz ekspertka ds. etykiety, Jackie Vernon-Thompson, postanowiła raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości.

W którą stronę zawiesić rolkę papieru toaletowego w łazience?

Jackie Vernon-Thompson nie ukrywa, że w swoim domu stoczyła niejedną walkę o sposób wieszania papieru toaletowego w łazience. Kobieta przyznała, że jej mąż robił to odwrotnie niż ona, co z kolei jej zdaniem było nie tylko niewłaściwe, ale również niehigieniczne. To sprawiło, że ekspertka postanowiła podzielić się swoją wiedzą na ten temat z czytelnikami "Daily Mail".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapchana kanalizacja. Zaskakujące, co wrzucamy do toalety

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Badania za badaniami pokazują, że właściwy i najbardziej higieniczny sposób wieszania papieru toaletowego jest nad rolką, a nie pod nią".

Oznacza to, że fragment papieru, który chcemy oderwać, musi zwisać znad rolki. Niektórzy z kolei wolą, gdy dotyka on ściany, jednak w tym przypadku zwiększamy ryzyko rozniesienia wszędzie zarazków, a nawet dotknięcia części, której nie zamierzamy używać.

"Mogę dodać, że dotyczy to również ręczników papierowych, jeśli wieszane są na ścianie" - podkreśliła specjalistka.
Tak powinno się wieszać rolkę papieru toaletowego w łazience
Tak powinno się wieszać rolkę papieru toaletowego w łazience© Adobe Stock | Chatchawan Wayobut

Opatentowany sposób wieszania rolki papieru toaletowego

Okazuje się, że debaty nad prawidłowym wieszaniem rolki toaletowej trwają od kilku dekad. Jackie Vernon-Thompson przypomniała, że już w 1891 roku Seth Wheeler, który jednocześnie jako pierwszy wyprodukował papier toaletowy w dobrze nam dziś znanych rolkach, opatentował prawidłowy sposób jego wieszania w toalecie.

Jego zdaniem również powinien on zostać umieszczony w uchwycie w taki sposób, aby jego zwisająca część opadała od góry. Wychodzi więc na to, że ekspertka ds. etykiety nie tylko podzieliła jego opinię w tym jakże ważnym temacie.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta